Slovaški atentat in Slovenija: nasilje se vedno ...

Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

Dončićeva Anamaria spet 'topi srca'! Srček in ...

0 11.12.2021 21:28:23

JE KRIZE KONČNO KONEC!? Cedevita Olimpija KONČNO pokazala pravi obraz in proti Partizanu ... (video)

cedevita.olimpija.com
Košarkarji Cedevite Olimpije so v 11. krogu lige Aba premagali Partizan s 96:89 (26:27, 49:49, 71:68).

* Dvorana Štark, gledalcev 7500, sodniki: Belošević (Srbija), Koljenšić (Črna gora), Nedović (Slovenija).
* Partizan: LeDay 17 (5:6), Zagorac 4 (2:3), Avramović 15 (1:2), Koprivica 1 (1:2), Dangubić 5 (0:1), Smailagić 5 (3:4), Moore 15 (6:6), Glas 3 (1:2), Trifunović 8 (0:1), Madar 16 (4:5).
* Cedevita Olimpija: Pullen 19, Ferrell 15 (8:8), Ejim 6 (2:2), Murić 14 (4:5), Auguste 6, Blažič 19 (4:5), Hodžić 3, Omić 2, Radovanović 12 (1:2).
* Prosti meti: Partizan 23:32, Cedevita Olimpija 19:22.
* Met za tri točke: Partizan 12:27 (LeDay 4, Madar 2, Trifunović 2, Avramović 2, Moore, Dangubić), Cedevita Olimpija 13:32 (Pullen 5, Blažič 3, Murić 2, Radovanović, Ferrell).
* Osebne napake: Partizan 20, Cedevita Olimpija 27.
* Pet osebnih: Ejim (31.), Murić (38.).

Košarkarji Cedevite Olimpije so dosegli največjo zmago v sezoni. Pred 7500 gledalci so v Beogradu premagali enega od glavnih favoritov za osvojitev naslova v ligi Aba, Partizan, ki je tako doživel prvi domači poraz v sezoni in drugega v tekmovanju.

Ljubljančani, ki so imeli pred tekmo petdesetodstotni izkupiček in dva poraza v nizu, so prikazali ekipno in disciplinirano predstavo ter zasluženo osvojili pomembni točki v boju za vrh razpredelnice.

V zadnjo četrtino so vstopili s tremi točkami prednosti, jo hitro povišali na 77:70, trojki kapetana Jake Blažiča pa sta dokončno prevesili tehtnico. Prva pet minut do konca je bila za 85:75, naslednja v 38. minuti pa je vodstvo okrepila na 92:80.

Po devetnajst točk sta dosegla Jaka Blažič (met 6:12) in Jacob Pullen (trojke 5:10), 15 točk in 6 podaj je zbral Yogi Ferrell, 14 jih je prispeval Edo Murić (met 4:6, 3 skoke, 3 podaje, 3 ukradene žoge), 12 pa Marko Radovanović (met 5:7).

V zasedbi trenerja Željka Obradovića, ki je izgubila skok s 25:30 in imela 15 izgubljenih žog, je največ točk dosegel Zach LeDay (17).

Cedevita Olimpija bo naslednji teden gostila Studentski centar iz Podgorice, koledarsko leto bo zaključila v Zagrebu proti Ciboni (28. 12.), 2022 pa bo začela 2. januarja z gostovanjem v Novem mestu.