Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

1 08.12.2021 22:20:13

KRIZA SE NADALJUJE! Nov poraz Cedevite Olimpije

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 6. krogu evropskega pokala (skupina B) izgubili z Virtusom Segafredom iz Bologne s 101:104 (25:29, 53:54, 82:82).

Košarkarji Cedevite Olimpije so doživeli nov poraz. V šestem krogu evropskega pokala so morali na domačem parketu priznati premoč italijanskemu Virtusu Segafredu, ki je slavil s 104:101.

Za Ljubljančane je to četrti zaporedni poraz v evropskem pokalu in četrti v nizu v vseh tekmovanjih. Cedevita Olimpija je v tej sezoni odigrala sedemnajst tekem; osem jih je dobila, devet pa izgubila. V evropskem pokalu ima izkupiček 2-4, v ligi Aba 5-5, eno zmago pa je vpisala še v slovenskem superpokalu na začetku sezone.
Bolonjski Virtus, sicer tudi aktualni italijanski prvak, je v Stožicah upravičil naziv prvega favorita evropskega pokala. V zaključku tekme, potem ko je bilo v 36. minuti le 89:91, so uveljavili kakovost posameznikov in vpisali četrto zmago.
Pri domačih sta bila najboljša igralca, ki sta se ekipi pridružila šele v zadnjih tednih. Ameriški organizator igre Yogi Ferrell je dosegel 24 točk (20 v prvem polčasu) in ob enajstih podajah zbral statistični indeks 38, kar je peti najboljši v letošnji sezoni evropskega pokala. Alen Omić je vknjižil 18 točk, prav tako Edo Murić, 15 pa jih je dodal jaka Blažić. Pri gostih sta bila najučinkovitejša glavna zvezdnika Marco Belinelli z 21 točkami in Miloš Teodosić (19).
Nov poraz je slab obet za ljubljanske košarkarje pred serijo zahtevnih tekem oziroma petih gostovanj v šestih nastopih. V decembru bodo doma le čez deset dni v ligi Aba proti Studentskemu centru iz Podgorice. Do tedaj bo gostovala pri Partizanu in Umani Reyer v Benetkah, nato pa jo čakajo še poti v Valencio, Zagreb in Novo mesto.

Olimpija - Virtus Bologna 101:104 (25:29, 53:54, 82:82).

Ljubljana - Dvorana Stožice, gledalcev 2500, sodniki: Jimenez (Španija), Šemeš (Izrael), Isguder (Turčija).
Cedevita Olimpija: Pullen 10 (2:4), Ferrell 24 (7:7), Ejim 8 (2:2), Murić 18, Auguste 3 (1:4), Blažič 15 (2:2), Hodžić 3, Omić 18 (1:4), Radovanović 2. Virtus Segafredo Bologna: Tessitori 9 (1:2), Belinelli 21 (2:3), Pajola 5, Alibegović 7, Jaiteh 17 (1:2), Alexander 10 (2:4), Sampson 1 (1:2), Weems 15 (1:3), Teodosić 19 (1:3).
Prosti meti: Cedevita Olimpija 15:23, Virtus Segafredo Bologna 9:19.
Met za tri točke: Cedevita Olimpija 16:35 (Ferrell 5, Murić 4, Blažič 3, Pullen 2, Hodžić, Omić), Virtus Segafredo Bologna 17:37 (Belinelli 5, Teodosić 4, Weems 2, Tessitori 2, Alexander 2, Pajola, Alibegović).
Osebne napake: Cedevita Olimpija 24, Virtus Segafredo Bologna 22.
Pet osebnih: Tessitori (33.), Murić (40.).