andreja-špeh Njena.si

Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

0 21.11.2021 14:22:46

Nov polom Olimpije! Ojoj, kaj so si v Beogradu privoščili ZMAJI ...

Košarkarji beograjske Mege so v 9. krogu regionalne košarkarske lige Aba premagali Cedevito Olimpijo visoko s 104:75 (27:15, 50:34, 82:55).

* Športna dvorana Ranko Žeravica, gledalcev 500, sodniki: Belošević, Dragojević, Stapić.
* Mega: Balcerowski 6, Vujić 2, Rožencev 13 (2:3), Jović 16, Rudan 23 (3:4), Kočović 2 (2:2), Smith 11, Cerovina 11 (3:3), Matković 5 (1:2), Cazalon 8 (1:1), Đurišić 7 (2:2), Bogovac.
* Cedevita Olimpija: Pullen 4 (1:4), Ejim 5, Murić 3, Auguste (0:2), Blažič 26 (9:10), Hodžić 6, Ščuka 3, Dimec 9 (3:4, Radanović, Carmichael 4, Rupnik 15 (2:2).
* Prosti meti: Mega 14:17, Cedevita Olimpija 15:22.
* Met za tri točke: Mega 12:25 (Rudan 4, Jović, Cerovina po 2, Ružencev, Đurišić, Cazalon, Smith po 1), Cedevita Olimpija 10:31 (Rupnik 3, Hodžić 2, Pullen, Ejim, Murić, Blažič, Ščuka po 1).
* Osebne napake: Mega 21, Cedevita Olimpija 23.
* Pet osebnih: /.

Košarkarji Olimpije so v Beograd odpotovali z neprijetno popotnico visokega poraza v evropskem pokalu med tednom na gostovanju v Podgorici. In tekmo v Beogradu so izredno slabo začeli. V prvih treh minutah niso dosegli koša in šele v četrti je Jacob Pullen s trojko zadel za 7:3, a kaj kmalu so gostitelji vodili že za 12. Zmaji so bili izjemno neučinkoviti, saj so v uvodnih šestih minutah dosegli vsega en koš, kar je že nakazovalo poraz Ljubljančanov.

Razlika je naraščala in se v drugi četrtini dvignila že na 15 točk, ljubljanska obramba pa je do menjave strani prejela 50 košev. Ko je v tretjem delu prednost domačih zrasla na več kot 25 točk, je bil zmagovalec znan. Domači so bili na tekmi izrazito boljši pri zadetih metih, z 42:33 pa so prepričljivo dobili tudi skok pod obročema.

Pri Olimpiji je s 26 točkami, več kot tretjino za svojo ekipo, izstopal Jaka Blažič, pri zmagovalcih je bil s 23 točkami in osmimi skoki najboljši posameznik Hrvat Matej Rudan.

Po reprezentančnem premoru Cedevito Olimpijo v ligi Aba čaka naslednji nastop šele 5. decembra doma proti Zadru.

Značke: košarka, sta