Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 17.10.2021 23:07:13

DOBRI? Dovolj dobri za slovensko ligo... Toda proti DOBRIM bo treba igrati 'basket'...

ABA
Cedevita Olimpija je po 'stari slabi' navadi visoko povedla, potem pa so pustili Beograjčanom, da so okoli njihovega koša skakali kot 'otroci za baloni'. Tako se tekme pač ne da zmagati.

Crvena zvezda - Cedevita Olimpija 79:64 (17:24, 40:39, 56:55)
Beograd - Dvorana Aleksandar Nikolić, gledalcev 4345, sodniki: Hordov (Hrvaška), Koljenšić, Dragojević (oba Črna gora).
Crvena zvezda: Wolters 6 (3:4), Davidovac 6, Mitrović 13 (1:3), Kalinić 11 (2:2), Dobrić 8 (2:5), Hollins 13 (3:3), Ivanović 12 (5:6), Kuzmić 10 (2:3).
Cedevita Olimpija: Pullen 3 (1:2), Ejim 13, Keene 6 (2:2), Murić 6, Auguste 6, Blažič 16 (6:7), Ščuka 2, Carmichael 1 (1:2), Rupnik 11 (5:5).
Prosti meti: Crvena zvezda 18:26, Cedevita Olimpija 15:18.
Met za tri točke: Crvena zvezda 9:33 (Kalinić 3, Davidovac 2, Hollins 2, Wolters, Ivanović), Cedevita Olimpija 9:28 (Ejim 3, Murić 2, Rupnik 2, Blažič 2).
Osebne napake: Crvena zvezda 22, Cedevita Olimpija 29.

Pet osebnih: Pullen (35.), Ejim (40.).

Košarkarji Cedevite Olimpije so doživeli drugi zaporedni poraz v ligi Aba. Po nepričakovanem prejšnji teden doma proti FMP so v četrtem krogu izgubili na gostovanju pri branilcu naslova Crveni zvezdi s 64:79.
Nov poraz je za Ljubljančane slaba spodbuda pred začetkom evropskega pokala v torek na Kanarskih otokih ter nato niza zahtevnih preizkušenj v zaključku oktobra proti Budućnosti, francoskemu Bourg en Bresseju in Igokeji.
Čeprav je bila za Crveno zvezdo to sedma tekma v 17 dneh in tretja ta teden po dveh napornih v evroligi, Ljubljančani niso znali izkoristiti njene utrujenosti. Dobro so igrali le uvodnih petnajst minut. Dobili so prvo četrtino s 24:17 ter v 15. minuti povedli s 35:19.
A tu se je njihova igra povsem ustavila. Domači, ki so imeli v svojih vrstah precej več razpoloženih igralcev, so do odmora nadoknadili zaostanek, v tretji četrtini ohranili minimalno prednost, v zadnjih desetih minutah pa povsem razorožili Ljubljančane (23:9).
Pozitivno oceno si zaslužita le Jaka Blažič s 16 točkami in Luka Rupnik (11 točk, 5 podaj), medtem ko so tujci močno razočarali. Jacob Pullen je dosegel le tri točke, Marcus Keene (met 2:8) in Zach Auguste skupaj dvanajst, Jackie Carmichael pa zgolj eno. Melvin Ejim je sicer zbral 13 točk (trojke 3:4), a imel tudi šest izgubljenih žog.