Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 16.04.2021 19:23:43

Novomeščani tudi v drugo boljši od Splita

Košarkarji Krke so na zaostali tekmi 23. kroga lige Aba doma premagali Split s 77:71 (12:18, 36:33, 50:51).

Košarkarji Krke so prišli do izredno pomembne zmage v boju za obstanek. V domači dvorani so premagali neposrednega tekmeca za za 12. mesto, ki zagotavlja obstanek brez igranja dodatnih kvalifikacij. Novomeščanom, ki so se na lestvici izenačili s Cibono in Splitom, prehiteli pa Borac, se je do pomembnih točk uspelo dokopati predvsem po zaslugi zadnje četrtine, po treh so še zaostajali. V tem delu se je izkazal predvsem Adin Vrabac, ki je odlično odigral tako v obrambi kot v napadu, z 18 točkami pa je bil tudi najučinkovitejši v svoji ekipi.

Krkašem je pomembnost tekme nekoliko "odrezala roke", tekmo so začeli nervozno, posledica tega je bila, da so na začetku drugega dela že zaostajali z 12:21. Toda nato so vendarle naravnali strelske naprave in na polčas odšli z vodstvom 36:33.

Tega so še nekaj časa držali, slabo pa odigrali končnico tretjega dela, prav ob koncu je Roko Ukić, poleg Marka Babića ena od dveh pomembnih okrepitev Dalmatincev za zaključek lige, s trojko goste povedel v vodstvo za točko, imel je tudi priložnost, da z dodatnega prostega meta prednost poviša, vendar ga je zgrešil.

Odločilen del tekme pa je bil začetek zadnje četrtine. Novomeščani so odlično zaigrali v obrambi, bili zbrani v napadu, minuto in 52 sekund pred koncem so po trojki Jureta Škifića vodili že za 17 točk (74:57). S tem je bil zmagovalec odločen. Gosti so do konca sicer kar precej znižali zaostanek, a zmage Dolenjcev niso mogli ogroziti.

Za Vrabcem sta največ točk za domače dosegla Jure Škifić in Nejc Barič, prvi 13, drugi 12, pri Splitčanih jih je Ukić vknjižil 19, Babić pa 15.

Krka - Split 77:71 (12:18, 36:33, 50:51)
* Dvorana Leon Štukelj, sodniki: Dragojević (Črna gora), Juras (Srbija), Savović (Črna gora).
* Krka: Camphor 8 (1:2), Stipčević 4, Vrabac 18 (7:8), Barič 12, Kosi 3 (1:2), Škifić 13, Lapornik 10 (2:3), Rebec 4, Vučetić 5.
* Split: Đoković 3, Perković 2 (2:2), Ukić 19 (1:2), Marčinković 5, Bajo 2, Babić 15 (4:4), Luković 11 (2:2), Marić 14 (2:2).
* Prosti meti: Krka 11:15, Split 11:12.
* Met za tri točke: Krka 10:26 (Škifić 3, Barič in Lapornik 2, Camphor, Vrabac, Vučetić), Split 10:26 (Ukić 4, Babić 3, Đoković, Marčinković, Luković).
* Osebne napake: Krka 21, Split 18.