Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 27.12.2020 21:24:25

OLIMPIJA je lovila visok zaostanek, se približala, ampak ...

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 12. krogu lige Aba izgubili proti Mornarju z 88:93 (15:33, 38:55, 64:74).

Eden od derbijev lige je pripadel Mornarju, katerega trener Mihailo Pavićević je pred dvobojem opozarjal, da Olimpija trenutno igra bržčas celo najboljšo košarko v ligi. Toda v prvi četrtini Ljubljančani niso upravičili te ocene, saj so se znašli v visokem zaostanku.

Drugačno zgodbo so izbranci Jurice Golemca, kot že nekajkrat v sezoni, pisali v drugem polčasu, ko so se tekmecu približali, a do preobrata ni prišlo. Tudi zaradi obrambe - Golemac je poudarjal, da brez prave obrambe ne bo zmage proti Mornarju -, ki je prejela največ točk v tej sezoni lige Aba.
Gostitelji so v prvih desetih minutah za tri točke metali 1-7, proste mete pa 3-10, na drugi strani so bili precej natančnejši gosti, ki so pobegnili za 18 točk. V drugi četrtini so ušli tudi za 20 točk, sicer pa so Olimpijo ves čas držali na varni razdalji.
V tretji četrtini pa so domači le pokazali boljši obraz in med drugim naredili delni izid 9:0, s katerim so se Mornarju približali na šest točk in napovedali bolj razburljiv zaključek obračuna.
V zadnjih deset minut so šli z -10, se še približali na šest točk, a so gosti vselej pravočasno zadeli in jemali voljo domači ekipi, ki se je šest minut pred koncem spet znašla v zaostanku 16 točk.

Nepopustljivost je domače vnovič pripeljala bližje, Jarrod Jones bi lahko s prostima metoma 1:17 minute pred koncem poskrbel le za štiri točke razlike, a je oba meta zgrešil, na drugi strani pa je Kenneth Gabriel z zabijanjem Mornar spet popeljal na osem točk razlike. Ko je še s 36 točkami neustavljivi Jacob Pullen položil za 93:83, je bilo upov konec.
Pri domačih je bil s 24 točkami najbolj razpoložen Jaka Blažič, temu je dodal še devet skokov in pet podaj.

Cedevita Olimpija - Mornar 88:93 (15:33, 38:55, 64:74)

Ljubljana - Dvorana Stožice. Brez gledalcev. Sodniki: Nedović, Špendl, Misson.

Cedevita Olimpija: Perry 17 (6:7), Hopkins 9 (1:2), Murić 5 (2:4), Ukić 2, Blažič 24 (5:6), Brown 14 (5:6), Jones 11 (1:3), Marinković 2, Rupnik 4 (4:6).

Mornar: Pullen 36 (9:10), Gabriel 9 (1:2), Needham 12 (2:3), Jeremić 6 (3:3), Whitehead 13 (3:4), Smith 6 (2:2), Lazić 1 (1:2), Vranješ 7, Luković 3 (3:4).

Prosti meti: Cedevita Olimpija 24:34, Mornar 24:30.

Met za tri točke: Cedevita Olimpija 10:27 (Perry 3, Blažič 3, Jones 2, Brown, Murić), Mornar 13:30 (Pullen 5, Gabriel 2, Needham 2, Whitehead 2, Jeremić, Vranješ).

Osebne napake: Cedevita Olimpija 27, Mornar 27.

Pet osebnih: Jeremić (36.), Whitehead (37.).

Značke: košarka, sta