andreja-špeh Njena.si

Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

0 09.11.2020 21:31:14

Cedevita Olimpija z MVP Blažičem do tretje zmage v evropskem pokalu

Košarkarji Cedevite Olimpije so v zaostali tekmi 2. kroga evropskega pokala premagali Bursaspor s 104:88 (27:26, 58:54, 85:76).

Košarkarji Cedevite Olimpije so dobili prvo od dveh tekem proti turškem Bursasporu, ki ju bodo v Bursi odigrali v razmaku 48 ur. Prva je zaostala iz drugega kroga, ki so jo morali zaradi pozitivnega primera v ekipi prestaviti Ljubljančani, druga v sredo ob 18. uri pa sodi v redni sedmi krog.

Cedevita Olimpija je po peti preizkušnji v skupini D pri izkupičku 3-2 in na dobri poti, da si zagotovi eno od prvih štirih mest, ki vodijo v drugi del oziroma med šestnajst najboljših ekip v evropskem pokalu.

Ljubljančani so navkljub slabi obrambi, ki je tekmecu v prvem polčasu dovolila kar 54 točk, izkoristili kadrovsko podhranjenost v turški ekipi. Ti so namreč imeli v kadru zgolj osem igralcev, ob tem, da je Ender Arslan igral manj kot minuto, preden je zapustil igrišče zaradi poškodbe.

Cedevita Olimpija je širši nabor igralcev izkoristila v kombinaciji z nekoliko tršo obrambo in hitrejšim ritmom igre v drugem polčasu. V tretji četrtini je nadgradila nekaj košev prednosti iz prvega polčasa in si sredi zadnje četrtine priigrala 13 točk prednosti (92:79) za mirno končnico.

Prvo ime tekme je bil Jaka Blažič, ki je s 33 točkami in statističnim indeksom 39 z enomesečno zamudo postal MVP drugega kroga. Slovenski reprezentant je za dve točki metal 6:8, trojke 4:7, proste mete pa 9:9.

Bursaspor - Cedevida Olimpija 88:104 (26: 27, 54: 58, 76: 85)

Bursa - Dvorana Tofas. Sodniki: Perez (Španija), Silva (Portugalska), Sukys (Litva).

Bursaspor: Ilyasoglu 6, Akdamar 3 (1:2), Munford 25 (11:11), Jones 12 (1:1), Batuk 17, Savas 12 (2:3), Kadji 13 (6:6).

Cedevita Olimpija: Perry 15 (3:4), Hopkins 10 (2:2), Murić 9, Ukić 7, Blažič 33 (9:9), Brown 9, Jones 13 (2:2), Marinković 8.

Prosti meti: Bursaspor 21:23; Cedevita Olimpija 16:17

Met za tri točke: Bursaspor 11:31 (Batuk 5, Ilyasoglu 2, Munford 2, Jones, Kadji);  Cedevita Olimpija 14:33 (Blažič 4, Murić 3, Brown 3, Jones 3, Ukić, Perry).

Osebne napake: Bursaspor 18; Cedevita Olimpija 23.

Pet osebnih: Marinković (36.).

Značke: košarka, sta