Kaj se dogaja v slovenski reprezentanci?! Novi ...

masterchef, tekmovalci, 10 Njena.si

Master Chef: Jajca usodna za prvega tekmovalca

1 25.10.2020 21:24:51

Cedevita Olimpija nič več neporažena, v Beogradu je VSE IZGUBILA v zadnji četrtini!

Košarkarji Cedevite Olimpije so v četrtem krogu lige Aba v Beogradu izgubili proti Partizanu s 77:86 (19:16, 40:38, 64:64).

Partizan - Cedevita Olimpija 86:77 (16:19, 38:40, 64:64)
* Dvorana Arena, sodniki: Hordov, Koljenšić, Radojković.
* Partizan: Mika 9 (1:4), Miller-McIntyre 17, Zagorac 4, Paige 9, Dangubić 10, Gordić 11,
Veličković 6, N. Janković 4 (2:3), Thomas 13 (7:7), Trifunović 3 (0:2).
* Cedevita Olimpija: Perry 3 (1:1), Hopkins 10 (1:2), Murić 13, Ukić 6, Blažič 24 (6:8), Brown 10 (4:4), Jones 11.
* Prosti meti: Partizan 10:16, Cedevita Olimpija 12:17.
* Met za tri točke: Partizan 14:31 (Miller-McIntyre 5, Paige 3, Dangubić 3, Veličković 2, Gordić) Cedevita Olimpija 13:34 (Murić 3, Jones 3, Ukić 2, Blažič 2, Brown 2, Hopkins).
* Osebne napake: Partizan 21, Cedevita Olimpija 22.
* Pet osebnih napak: /

V košarkarski ligi Aba ostajata neporaženi ekipi le Crvena zvezda in Budućnost. Prvi poraz je v četrtem krogu doživela Cedevita Olimpija, ki je morala priznati premoč Partizanu.

To pa predvsem zaradi slabe igre v zadnji četrtini, pred njo je bil izid izenačen. Sredi zadnjega dela Olimpija po vodstvu z 72:68 koša ni dosegla več kot pet minut, Beograjčani so z delnim izidom 16:0 ušli in zmagovalec je bil odločen. Slaba zadnja četrtina, v kateri gosti niso mogli zadeti niti prostih metov, je morda tudi posledica utrujenosti, za Ljubljančane je bila to tretja tekma v zadnjih petih dneh.

Pred končnico je bila tekma izredno izenačena. Do začetka zadnjega dela nobena ekipa ni imela več kot šest točk prednosti, obe ekipi sta veliko poskušali z meti za tri trojke in bili pri tem tudi precej uspešni.

Pri Partizanu je pet trojk zadel nekdanji košarkar Cedevite Olimpije Codi Tyree Miller-McIntyre, ki je bil s 17 točkami tudi najučinkovitejši igralec svojega moštva, več točk, in sicer 24, je pri Olimpiji dosegel Jaka Blažič. Domači so tekmo najbrž dobili predvsem po zaslugi boljšega skoka.

V petem krogu bo Olimpija naslednjo nedeljo gostila Budućnost.

Značke: košarka, liga aba