Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

matjaž-štraus Njena.si

Delovna akcija: Mojster Matjaž srečen v objemu ...

0 04.10.2020 22:34:53

Pozitiven test med zmaji. Igralci OLIMPIJE, KRKE in SODNIKI v IZOLACIJO!

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 1. krogu lige Aba premagali Krko s 77:69 (15:21, 33:36, 58:53).

Košarkarji Cedevite Olimpije so uspešno začeli novo sezono lige Aba. V Stožicah so dobili slovenski derbi proti Krki s 77:69. Ljubljančani so do druge zmage proti Novomeščanov v zadnjih 17 dneh prišli podobno kot na tekmi superpokala v Kranju. Večino tekme sta bili ekipi izenačeni, Krka je na začetku vodila celo 15:2, v zaključnih minutah pa je Cedevita Olimpija z nekaj dobrimi obrambami in koši na drugi strani prišla do na videz suverene zmage.

Od rezultata 63:62 so gostitelji, ki so sicer izgubili bitko pod košema s 24:34, s koši Kendricka Perry in Jake Blažiča ter trojkama Roka Ukića ter Eda Murića naredili delni izid 14:2 in rešili vprašanje zmagovalca.

Prvi strelec pri Cedeviti Olimpiji je bil Rion Brown, ki je 21 točk dosegel brez zgrešenega meta iz igre (trojke 4:4, 6 skokov, indeks 29). Petnajst jih je dodal Mikael Hopkins (trojke 3:4, 5 skokov, 4 podaje), štirinajst pa Perry (6 podaj). Na drugi strani je znova z 18 točkami izstopal Rok Stipčević.

A rezultat je bil na koncu vendarle v senci koronavirusa. Ljubljančani so po protokolu pred naslednjo tekmo evropokala spet opravili testiranje. Rezultati naj bi bili znani v ponedeljek, a je že med tekmo prišlo sporočilo, da je bil en igralec pozitiven. NIJZ je dovolil nadaljevanje dvoboja, po njej pa so obe ekipi in sodniki takoj zapustili dvorano in odšli v enodnevno izolacijo, po njej sledi ponovno testiranje vseh. "Na žalost ne bomo govorili o tekmi. Ob polčasu smo dobili informacijo, da je eden od naših igralcev pozitiven na koronavirus. Po povratku iz Francije smo se v četrtek testirali in bili vsi negativni. V nedeljo smo znova opravili testiranja, rezultate pa pričakovali v ponedeljek. Ob polčasu smo dobili informacijo, da je eden od igralcev pozitiven. Takoj smo reagirali in stopili v stik z NIJZ. Igralci obeh ekip in sodniki odhajajo v 24-urno izolacijo, med tem pa čakamo nadaljnja navodila. Igralec nima nobenih simptomov. Delali smo vse, da do tega ne bi prišlo, a nimamo kaj," je povedal direktor kluba Davor Užbinec.

Cedevita Olimpija - Krka 77:69 (15:21, 33:36, 58:53)

Ljubljana - Dvorana Stožice, gledalcev 500, sodniki: Javor, Majkić, Špendl (vsi Slovenija).

Cedevita Olimpija: Perry 14 (5:5), Hopkins 15 (4:4), Murić 9 (2:2), Ukić 3, Blažič 9 (5:5), Brown 21 (5:7), Jones 3, Dimec 3 (1:1).

Krka: Camphor 12 (3:5), Stipčević 18 (7:7), Vrabac 8 (1:2), Barič 8 (2:2), Kosi 2, Škedelj 2 (2:2), Lapornik 10 (2:2), Vučetić 7, Milovanović 2.

Prosti meti: Cedevita Olimpija 22:24, Krka 17:20.

Met za tri točke: Cedevita Olimpija 11:23 (Brown 4, Hopkins 3, Jones, Perry, Murić, Ukić), Krka 8:25 (Lapornik 2, Barič 2, Camphor, Stipčević, Vrabac, Vučetić).

Osebne napake: Cedevita Olimpija 25, Krka 25.