Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 04.03.2020 21:24:40

Rogaška tesno izgubila s Tuzlo

aba
Košarkarji Rogaške so v tekmi 21. kroga lige Aba2 v gosteh izgubili s Slobodo Tuzlo z 79:81 (22:24, 37:40, 56:57).

Rogaška je imela pred današnjo tekmo še teoretične možnosti za polfinale regionalnega tekmovanja, a za kakršnokoli preračunavanje pred zadnjim krogom bi danes morala zmagati in s tem prekiniti niz treh porazov. Na lestvici so bili po 20 krogih košarkarji iz Rogaške Slatine na šestem mestu s 30 točkami, toliko jih je imela tudi Sutjeska, eno več pa Split in Široki. Danes so doživeli poraz, tako da so praktično izpadli iz igre za uvrstitev med prve štiri.

Danes je bila tekma zelo izenačena; po prvi četrtini je bilo dve točki naskoka za domače, po polovici pa tri. A tretji del do za štiri točke dobili gostje, tako da sta ekipi v zadnjih deset minut šli z izidom 56:57.

Na koncu se je v slogu celotne tekme razpletla tudi končnica. Po košu Ivana Miličevića so gostje povedli s 76:75, toda domačim je s prostimi meti in trojko Roberta Rikića pol minute pred koncem uspelo priti do 79:76. Dejan Čigoja je nato sicer s trojko spet izenačil, a po košu Sanija Čampare in vodstvu domačih je v zadnjem napadu Čigoja nov poskus za tri zgrešil, tako da je zmaga ostala doma.

Za Rogaško je največ točk, 21, dosegel Tadej Ferme, 14 pa jih je dodal Tony Washington.

V zadnjem krogu rednega dela se bosta v slovenskem obračunu Rogaška in Helios Suns pomerila v četrtek, 12. marca.

Značke: košarka, liga aba