Prvi mož ukrajinske vojske presenetil: Ukrajina ...

Skrito v raju: 'Ela' nenadoma vidno spremenjena?

0 01.03.2020 22:20:28

ZMAGA Z BARKE na koprskem pomolu

Košarkarji Kopra Primorske so v 20. krogu lige Aba premagali Cibono z 79:78.

Koper Primorska - Cibona 79:78 (23:22, 41:50, 59:69)

Koper - Dvorana Bonifika, gledalcev 0, sodniki: Petek (Slovenija), Radojković (Hrvaška), Savović (Črna gora).
Koper Primorska: Gibbs 10 (2:3), Barič 10, Kosi 2, Lazić 13 (1:2), Hodžić 13, Dimec 17 (5:9), Luković 14 (9:11).
Cibona: Rebec 16 (3:6), Katić 4, Bundović 15 (1:2), Vucić 2, Novačić 5, Prkačin 8 (4:4), Badžim 5, Rozić 12, Ljubičić 6, Gibson 3, Ramljak 2 (0:2).
Prosti meti: Koper Primorska 17:25, Cibona 8:14.
Met za tri točke: Koper Primorska 10:24 (Hodžić 3, Barič 2, Lazić 2, Gibbs 2, Luković), Cibona 10:29 (Rozić 4, Bundović 2, Gibson, Badžim, Novačić, Rebec).
Osebne napake: Koper Primorska 19, Cibona 22.
Pet osebnih: /.

Koper Primorska tudi dobra dva meseca po odhodu večine nosilcev ostaja v igri za uvrstitev v polfinale lige Aba. Dva kroga pred koncem rednega dela je pred praznimi tribunami dvorane Bonifika z neverjetno trojko Marka Lukovića v zadnji sekundi tekme premagala Cibono z 79:78.

Zaradi bojazni pred okužbo s koronavirusom so bili gledalci prikrajšani za izjemen zaključek zanimivega srečanja, v katerem so Koprčani dvakrat vstali od mrtvih. Prvič v zadnjih šestih minutah, ko so z delnim izidom 13:0 izničili enajst točk prednosti Cibone, drugič pa v zadnjih sekundah.

Zagrebčani, ki so po vodstvu 71:60 tri minute pred koncem zaostajali z 71:73, so imeli dve točki že v žepu, saj so pol minute pred koncem vodili z 78:73. Na tri točke zaostanka je zmanjšal Nejc Barič, žogo za zmago pa je dve sekundi pred zaključkom imel slovenski reprezentant pri Ciboni Matic Rebec.

Pri dveh točkah prednost je stopil na črto prostih metov. Prvega je zgrešil, drugega je namerno poslal v tablo, odbitek pa je ujel Marko Luković in po dveh korakih žogo s svoje polovice oziroma več kot dvajsetih metov zalučal proti košu in zadel.

Koprčani, ki so tako zabeležili četrto zmago v zadnjih petih krogih, imajo dvanajst zmag, v zadnjih dveh krogih pa jih čaka gostovanje pri zadnjeuvrščenem Zadru ter domača preizkušnja z Igokeo, ki nima več tekmovalnih ambicij.