Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

Mojster Jure: Žena in otroci so moje življenje

0 09.02.2020 22:01:55

Igokea - Krka 92:82 (30:19, 47:45, 65:66)

aba
Košarkarji Igokee so v 19. krogu lige Aba premagali Krko z 92:82 (30:19, 47:45, 65:66).

* Sportska dvorana Laktaši, gledalcev 1500, sodniki: Boltauzer (Slovenija), Arsenijević (Srbija) in Savović (Črna Gora).
* Igokea: Evans 15 (4:5), Simeunović 13, Lešić 4, Nikolić, Green 16 (6:6), Vaughn 34 (4:4), Ilić 2, Tomas, Gagić 5 (1:1), Vulić 3 (1:1), Mustapić.
* Krka: Škedelj, Pašalić 13 (2:2), Đapa 3, Fifolt 2 (0:2), Balažić 15 (2:2), Jošilo 17 (5:5), Stergar, Lapornik 14 (6:7), Ramljak 18 (1:2).
* Prosti meti: Igokea 17:18, Krka 16:20.
* Met za tri točke: Igokea 15:22 (Vaughn 8, Simeunović 3, Green 2, Evans 2), Krka 8:26 (Pašalić 3, Lapornik 2, Đapa, Balažić, Ramljak).
* Osebne napake: Igokea 21, Krka 24.
* Pet osebnih: Balažić (37.).

Pred tritedenskim premorom v regionalni ligi so košarkarji Krke zabeležili še četrti zaporedni poraz in skupno 13. v sezoni, s čimer zasedajo deseto mesto na lestvici. Za njimi sta le Mega Bemax in Zadar.

Novomeščani so stik z domačini iz Laktašev držali do izida 10:10, potem pa je sledil delni izid 9:0 ter vodstvo Igokee s 30:19 po prvi četrtini. V drugi so se nato varovanci Vladimirja Anzulovića ob koncu polčasa približali na vsega dve točki.

Krka je po delnem izidu 8:0 s 64:62 povedla dve minuti pred koncem tretje četrtine, pred zadnjimi desetimi minutami pa so imeli Novomeščani točko prednosti. Kljub hitremu zaostanku devetih točk, se gostje niso predali. V končnico so prišli skorajda poravnani (77:79), do preobrata pa jim zaradi razpoloženih domačinov ni uspelo priti.

Pri gostih je 18 točk dosegel Ivan Ramljak, Marko Jošilo jih je dodal 17. Košarkarje Krke je v obup predvsem v prvem polčasu spravljal Američan Rashad Vaughn s sedmimi trojkami. Na koncu pa se je ustavil pri 32 točkah.

V naslednjem, 20. krogu regionalne lige se bo Krka v domači dvorani 29. februarja pomerila z vodilnim Partizanom. Novomeščane pa v prihajajočem tednu čaka nastop v slovenskem pokalu Spar. V četrtfinalu se bodo na dveh tekmah v torek 11. in v četrtek 13. februarja pomerili s Polzelo.