Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 01.02.2020 22:01:38

PRVA zmaga v novi sezoni! LJUBLJANČANI tokrat na koncu vzeli stvari v svoje roke

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 18. krogu lige Aba po podaljšku premagali FMP. .

FMP - Cedevita Olimpija 100:105 (26:29, 42:51, 64:71, 90:90)

Dvorana FMP, gledalcev 1200, sodniki: Koljenšić, Dragojević, Savović (vsi Črna gora).
FMP: Reath 20 (5:7), Uskoković 5, Jeremić 17 (5:6), Pot 11 (5:8), Đoković 3, Radanov 7 (1:1), Tejić 5 (1:3), Ulubay 26 (4:5), Đorđević 6.
Cedevita Olimpija: Krušlin 2, Hopkins 15 (5:6), Murić 17 (2:2), Mulalić 3, Miller-McIntyre 18 (2:2), Blažič 27 (6:8), Stipanović 6, Simonović 9 (5:6), Zirbes 8.
Prosti meti: FMP 21:30, Cedevita Olimpija 20:25.
Met za tri točke: FMP 15:34 (Ulubay 6, Jeremić 4, Reath 3, Uskoković, Đoković), Cedevita Olimpija 9:21 (Murić 3, Blažič 3, Miller-MyIntyre 2, Mulalić).
* Osebne napake: FMP 25, Cedevita Olimpija 27.
* Pet osebnih: Hopkins (42.), Miller-McIntyre (44.).

Cedevita Olimpija je zabeležila prvo zmago v 2020. Z novim trenerjem Jurico Golemcem je na gostovanju pri FMP prekinila niz štirih porazov in vknjižila enajsto zmago, s katero se je znova vključila v boj za prva štiri mesta oziroma končnico.

Ljubljančani so zasluženo zmagali, vendar so morali za dve točki odigrati še dodatnih pet minut. Tako kot se je v zaključku tekme izkazal Mikael Hopkins, je v podaljšku junak postal kapetan Jaka Blažič. V tem času je dosegel kar dvanajst od svojih 27 točk (met iz igre 9:16) in Cedeviti Olimpiji prinesel eno najpomembnejših zmag v sezoni. S statističnim indeksom 32 je Blažič tudi med glavnimi kandidati za naziv MVP igralec kroga.

Poleg Jurice Golemca sta se pri Cedeviti Olimpiji predstavila še dva nova igralca, oba organizatorja igre, Dominic Jordan Artis in Domen Bratož, ki pa zaradi pomembnosti tekme in izenačenosti nista dobila veliko priložnosti.

Ljubljančani bi morali tekmo sebi v prid odločiti pred končnico. Dolgo časa so imeli dvomestno prednost, v zadnji četrtini pa so jo po stari navadi zapravili. Domačini so do prvega izenačenja po prvi četrtini prišli šele 13 sekund pred iztekom rednega dela, ko je Okben Ulubay zadel svojo šesto trojko. V zadnjem napadu je priložnost za zmago zapravil Codi Miller-McIntyre (18 točk, 11 podaj), ki je ob očitnem prekršku zgrešil met za tri točke.

Cedevita Olimpija bo v naslednjem krogu (8. 2.) gostila Zadar, nato bo 1. marca gostovala pri Crveni zvezdi, redni del pa bo končala s tekmama proti Budućnosti v Stožicah in Krki v Novem mestu.