pakiranje Njena.si

Celotnega pakiranja in selitve v oddaji ne vidite

0 15.12.2019 22:06:14

Ljubljančanom suvereno prvi derbi sezone

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 11. krogu lige Aba premagali Krko z 72:56 (13:50, 40:31, 58:46).

* Dvorana Stožice, gledalcev 1000, sodniki: Zamojski (Poljska), Porobić (BIH), Peić (Hrvaška).
* Cedevita Olimpija: Boatright 4 (1:2), Hopkins 15 (3:6), Murić 12 (3:5), Mulalić 8 (2:2), Miller-McIntyre 8 (2:2), Blažič 7, Stipanović 2 (2:2), Simonović 16 (2:2).
* Krka: Cosey 17 (2:3), Jones 11 (3:4), Marinelli 2, Balažič 9, Jošilo 1 (1:2), Lapornik 8 (2:2), Ramljak 8.
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 15:21, Krka 8:11.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 9:26 (Simonović 4, Mulalić 2, Blažič, Boatright, Murić), Krka 6:28 (Cosey 3, Lapornik 2, Balažič).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 17, Krka 24.
* Pet osebnih: Marinelli (38.).

Košarkarji Cedevite Olimpije so zabeležili osmo zmago v ligi Aba, tako da po prvem krogu rednega dela oziroma enajstih tekmah ostajajo med prvimi štirimi ekipami, ki se bodo konec marca prihodnje leto podale v končnico. V slovenskem obračunu so premagali Krko, ki je tako doživela tretji zaporedni poraz in zdrsnila na izkupiček 4-7.

Ljubljančani so imeli nekaj težav le na začetku tekme, saj so potrebovali šest minut in pol, da so dosegli prvi koš iz igre (2:10), vprašanje zmagovalca pa so rešili ob koncu tretje in na začetku zadnje četrtine.

V 28. minuti je bila Krka le pri štirih točkah zaostanka (50:46), v 34. minuti pa je razlika med ekipama znašala že 16 točk (66:50).

Medtem ko sta se pri Novomeščanih enakovredno z gostitelji kosala le Glenn Cosey (17 točk) in Marvin Jones (11 točk, 9 skokov), je imel domači strateg širši izbor. Izstopala sta Marko Simonović s 16 točkami (trojke 4:7) in Mikael Hopkins (15 točk, 12 skokov), solidno partijo pa je prikazal tudi Edo Murić z 12 točkami, 8 skoki ter s po trema podajama in ukradenima žogama.

V ligi Aba sta letos na sporedu še dva kroga. Cedevito Olimpijo čaka domači obračun z Mego Bemax (21. 12.) in gostovanje pri Ciboni (29. 12.), Krka pa bo 20. decembra igrala v gosteh z FMP, 29. decembra pa doma z Zadrom.

Značke: košarka, sta