Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Ojoj! Kaj je zgrešil veliki zvezdnik Maribora, ...

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

1 03.12.2019 20:08:36

Košarkarji Helios poraženi iz Splita

Košarkarji Helios Suns so v tekmi 10. kroga lige Aba2 izgubili v gosteh proti Splitu z 79:90 (24:17, 42:47, 58:68).

Domžalčani so v Splitu začeli zelo dobro, saj so tekmo odprli z 8:0 in prednost hitro večali. Dobre štiri minute pred koncem prve četrtine so vodili s 24:6, a so nato povsem popustili in gostom pustili, da so se še pred koncem prvih 10 minut približali na sedem točk. Split je po 13. minutah igre prvič na tekmi povedel z 31:30 in se pred velikim odmorom prebil do prednosti 47:42.

S še eno dobro četrtino so Splitčani naredili velik korak proti peti prvenstveni zmagi. Drugi polčas so začeli z 9:0 in Helios pahnili v velike težave, iz katerih se niso znali rešiti.

Nerešljiva uganka za Helios je bil Toni Perković, ki je dosegel 33 točk, Pavle Marčinković je prispeval 23 točk in 11 podaj. Na drugi strani sta po 24 točk dala Blaž Mahkovic in Krešimir Radovčić.

Domžalčani bodo v naslednjem krogu igrali proti Rogaški.

Značke: košarka, sta