Košarkarji Budućnosti so v tekmi 4. kroga lige Aba premagali Krko z 80:60.

Budućnost - Krka 80:60
(18:15, 41:25, 61:41)
* Športni center Morača, gledalcev 1452, sodniki: Jovčić, Dragojević, Peić.
* Budućnost: Cobbs 13 (4:4), Bamforth 12, Šehović 6 (3:3), Starovlah 2 (2:2), Martin 10, Ilić 4, Nikolić 3 (1:2), Božić 14 (1:1), Popović 12 (2:2), Meiers 2 (2:2), Nikolić 2.
* Krka: Cosey 10 (2:2), Marinelli 5, Đapa 8, Fifolt 3 (3:4), Balažič 5, Jošilo 6, Lapornik 2, Ramljak 12 (5:6), Lawal 6, Osolnik 3.
* Prosti meti: Budućnost 15:16, Krka 10:12.
* Met za tri točke: Budućnost 7:24 (Božić 3, Bamforth 2, Cobbs, Šehović), Krka 8:25 (Cosey, Đapa 2, Marinelli, Balažič, Ramljak, Osolnik).
* Osebne napake: Budućnost 18, Krka 21.
* Pet osebnih: /.

Košarkarji Krke bo imeli na gostovanja v Podgorici še naprej slabe spomine, saj so tam prvič in zadnjič zmagali leta 2002, nato pa enajstkrat po vrsti izgubili.

Krkaši, ki so prišli na gostovanje k Budućnosti na krilih dveh zaporednih zmag, so se dobro lotili zanje težkega izziva. Sredi prve četrtine so še vodili, nato pa se znašli v zaostanku, ki ga niso znali izničiti.

Po prvih desetih minutah so še bili v igri, saj so zaostajali s 15:18, na začetku druge četrtine so izenačili na 20:20, zatem pa popustili in se znašli v velikih težavah. Na veliki odmor so šli z zaostankom 16 točk, še nekoliko višji je bil po 30 minutah igre (61:41).

Budućnost je imela tudi v zadnjih 10 minutah tekme vse vajeti v svojih rokah in sredi zadnje četrtine je že bilo jasno, da bosta dve točki ostali v Podgorici.

Krka bo v petek, 1. novembra, igrala slovenski derbi s Koprom Primorsko, ki je v prejšnjem krogu v Podgorici zmagala.

Značke: košarka, krka, budućnost, aba