jure-podjavoršek Njena.si

Mojster Jure: Žena in otroci so moje življenje

0 02.02.2019 21:27:56

Zmaji povsem NEMOČNI v Beogradu

Košarkarji Petrola Olimpije so v 18. krogu lige Aba izgubili s Crveno zvezdo z 61:89 (19:24, 29:49, 47:66).

Košarkarji Petrola Olimpije so na gostovanju pri vodilni ekipi lige Aba Crveni zvezdi doživeli šesti poraz na zadnjih sedmih tekmah, tako da štiri kroge pred koncem rednega dela ostajajo v nevarnih vodah, ki vodijo v ligo Aba 2 oziroma v kvalifikacije za obstanek. Beograjčani so zmagali z 89:61.

Petrol Olimpija bo v zadnjih štirih tekmah gostila Igokeo in Cedevito ter gostovala pri FMP in Krki. Zadnje mesto po rednem delu pomeni izpad v drugoligaško jadransko druščino, predzadnje pa pelje v kvalifikacije z drugouvrščeno ekipo lige Aba 2, ki se igrajo na dve zmagi in v katerih ima prednost domače dvorane ekipa iz prve lige Aba.

Ljubljančani so v Beogradu nastopili brez Domna Lorbka, ki si je na zadnjem treningu ob padcu lažje poškodoval zapestje, prvič pa je zaigral srbski organizator igre Nenad Miljenović, ki je z ljubljanskim klubom ta teden podpisal pogodbo za pet tekem v ligi Aba.

Varovanci trenerja Saša Nikitovića so bili brez možnosti za uspeh. V prvi četrtini so še nekako držali korak s tekmecem, v drugih desetih minutah pa so gostitelji stopili na plin in si do odmora priigrali dvajset točk prednosti, ki so jih v nadaljevanju zlahka zadržali. Do dvomestnih številk sta pri Petrolu Olimpiji prišla le Miha Lapornik (14 točk) in Jan Špan (13 točk).

Crvena zvezda - Petrol Olimpija 89:61 (24:19, 49:29, 66:47)
* Dvorana Aleksandar Nikolić, gledalcev 3000, sodniki: Obrknežević (Srbija), Porobić (BiH), Hadžić (Hrvaška).
* Crvena zvezda: Čović 10, Perperoglou 8 (1:1), Davidovac 3 (1:2), Nenadić 14 (4:4), Baron 9 (1:1), Dobrić 15, Ristić 8 (2:2), Simanić 9, Ojo 13 (5:8).
* Petrol Olimpija: Jones 2, Špan 13 (0:1), Lazić 7 (2:4), Šamanić 4 (0:2), Miljenović 4 (0:1), Simonović 6 (2:5), Lapornik 14 (4:4), Begić 6 (2:2), Badžim 3, Rebec 2.
* Prosti meti: Crvena zvezda 14:18, Petrol Olimpija 10:19.
* Met za tri točke: Crvena zvezda 11:27 (Dobrić 3, Čović 2, Nenadić 2, Baron 2, Perperoglou, Simanić), Petrol Olimpija 5:21 (Lapornik 2, Špan, Lazić, Badžim).
* Osebne napake: Crvena zvezda 24, Petrol Olimpija 19.