Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 27.01.2019 22:23:38

Derbi dna v Zadru pripadel Krki

aba
Košarkarji Zadra so v tekmi 17. kroga lige Aba izgubili proti Krki s 64:72 (12:17, 26:39, 44:53).

* Dvorana Krešimirja Ćosića, gledalcev 1000, sodniki: Jovčić (Srbija), Majkić (Slovenija), Babić (BiH).
* Zadar: Bašić 10, Žorić 2, Vaughn 7 (5:5), Dašić 8 (3:4), Vuković 10 (2:2), Brzoja 4 (4:4), Špralja 4 (4:4), Little 13 (5:5), Božić 6 (2:2).
* Krka: Marinelli 7 (2:4), Bratož 3, Đapa 9, Fifolt 2, Balažič 11, Jošilo 8 (2:2), Lalić 4 (2:2), Lapornik 10 (4:4), Mavra 18 (9:10).
* Prosti meti: Zadar 25.26, Krka 19:22.
* Met za tri točke: Zadar 7:25 (Bašić, Little, Vuković 2, Dašić), Krka 5:26 (Marinelli, Bratož, Đapa, Blažić, Mavra).
* Osebne napake: Zadar 27, Krka 27.
* Pet osebnih: Božić (39.).

Obračun ekip Zadra in Krke, ki zasedata mesta pri dnu lestvice lige Aba, je na koncu pripadel gostujočim Dolenjcem, ki so se po številu zmag izenačili s tokratnimi tekmeci in vsaj začasno prepustili zadnje mesto Petrol Olimpiji.

Gosti so v zadnji minuti prve četrtine prišli do petih točk prednosti, ki so jih že na začetku druge četrtine podvojili. Preostanek prvega polčasa so brez večjih težav držali prednost okrog desetih točk.

Po štirih minutah drugega polčasa so krkaši prišli do 15 točk zaloge, le malenkost manjšo so imeli po 30 minutah tekme. Po nekaj več kot dveh minutah igre so bili Zadrčani že povsem blizu (50:55). V zadnji minuti so bili še bližje - 59:62.

Toda na to je s pravo mero vrnil Dominik Mavra, 33 sekund pred zadnjim zvokom sirene je zadel met za tri točke, nekaj sekund kasneje je zadel še oba prosta meta. Domačim so se v zaključku zatresle roke, še en zadet prosti met Mavre 14 sekund pred koncem pa je že pomenil potrditev zmage.

Mavra je na koncu dosegel 18 točk in bil najboljši strelec tekme.