Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

andreja-špeh Njena.si

Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

0 25.11.2018 21:10:51

Cedevita odčitala lekcijo Novomeščanom

Košarkarji Cedevite so v tekmi devetega kroga lige Aba premagali Krko s 104:75 (19:21, 49:35, 76:55).

Čeprav je Krka v prejšnjem krogu prišla do lepe zmage proti drugi ekipi lige Aba Megi Bemaxu, so tokrat Novomeščani v Zagrebu visoko izgubili. Doživeli so šesti poraz, Cedevita je zmagala petič, tretjič v nizu.

Novomeščani so se v prvi četrtini pokazali v lepi luči, Jure Lalić jih je sekundo pred zvokom sirene postavil v prednost 21:19. Andrija Stipanović je po 15 sekundah druge četrtine izid poravnal, sledilo je pet zaporednih točk Krke, temu pa delni izid Cedevite 13:0. Jure Balažič je nalet Zagrebčanov ustavil s trojko le za trenutek, počasi je Cedevita večala prednost, na polčas je šla s 14 točkami zaloge (49:35).

Cedevita je bila boljša tudi v tretji četrtini, po 30 minutah je imela prednost 76:55, Krka je bila pred zadnjo četrtino v velikih težavah. Domači so brez večjih težav zadrževali razliko, ko jim je sredi četrtine uspel še delni niz 9:2, je bilo jasno, da se bo Cedevita veselila zmage.

Pri Cedeviti je bil neustavljiv Jacob Pullen, ki je dal 41 točk. Pri Krki je bil strelsko najbolj razpoložen Paolo Marinelli, ki je tekmo končal pri 14 točkah.

---------------------------------------------------

Cedevita - Krka 104:75 (19:21, 49:35, 76:55)

* Košarkarski center Dražena Petrovića, gledalcev 990, sodniki: Boltauzer (Slovenija), Nikolić (Srbija), Šundić (Črna Gora).
* Cedevita: Pullen 41 (6:7), Cobbs 6 (2:2), Krušlin 1 (1:2), Katić 2 (2:4), Žganec 3 (3:4), Stipanović 17 (5:9), Cook 20 (7:7), Mustapić 5, Bell 9.
* Krka: Marinelli 14 (2:2), Škedelj 6, Osolnik 11 (1:1), Bratož 10 (4:6), Stipaničev 3 (0:2), Cinac 10 (4:5), Đapa 2, Fifolt 2, Balažič 7, Lalić 10 (2:2).
* Prosti meti: Cedevita 26:35, Krka 13:18.
* Met za tri točke: Cedevita 10:21 (Pullen 5, Bell 3, Cook, Mustapić), Krka 4:22 (Bratož 2, Stipaničev, Balažič).
* Osebne napake: Cedevita 22, Krka 32.
* Pet osebnih: Đapa (24.), Balažič (35.).