Skrivnost elitne vile za pol milijona: kako sta si...

0 12.11.2018 20:39:17

OBLEŽAL je na tleh in se prijel za obraz! Igralec Krke UDARIL SLOVENSKEGA REPREZENTANTA! (video)

aba
V sedmem krogu lige ABA je Krka gostovala pri FMP-ju.

Za moštvo iz Železnika v tej sezoni igra tudi Matic Rebec. V predzadnji minuti prve četrtine je prodiral pod koš Krke, vendar se je znašel med dvema, tremi igralci novomeške ekipe. Eden od teh je bil tudi Dalibor Đapa. In potem se je začelo.

Kar naj bi bil boj za žogo, se je sprevrglo v mahanje in tolčenje. Če je želel tako vzeti žogo Rebcu, se je tega Đapa lotil na napačen način. Kar tolkel je proti Rebcu, padalo je po njegovih rokah. Slovenskega reprezentanta je vse skupaj razburilo, zato je skočil proti precej višjemu Đapi, ta pa ga je še enkrat odrinil oziroma mahnil po obrazu, tako da je padel po tleh.

Takoj so zraven pritekli tudi ostali igralci obeh ekip, vse skupaj se je hitro pomirilo, sodniki pa so po ogledu posnetka Đapo izključili. Krka je sicer tekmo gladko izgubila. Novomeška zasedba je v predmestju srbske prestolnice doživela peti poraz v regionalnem tekmovanju.

Dolenjci so vse možnosti zapravili v prvi polovici tekme, ko so jih gostitelji zasenčili v vseh košarkarskih prvinah, za njih pa je bil nerešljiva uganka Stefan Pot, ki jim je v prvem polčasu nasul kar 22 točk, njegov met pa je znašal 11:12.

Izbranci Simona Petrova so drugo polovico tekme pričeli z več kot dvajsetimi točkami zaostanka, tega velikega primanjkljaja pa v nadaljevanju niso zmogli nadoknaditi, gostitelji so bili vselej za korak pred njimi.

FMP - Krka 93:65
(33:20, 59:38, 77:62)
* Dvorana FMP, gledalcev 950, sodniki: Radović, Jovčić, Špendl.
* FMP: Rebec 10 (3:6), Reath 7 (1:3), Jeremić 2 (2:2), Momirov 17 (2:2), Apić 16 (8:10), Pot 30 (13:15), Bursać 7, Nikolić 1 (1:2), Đorđević 3 (1:2).
* Krka: Mahkovic 3 (1:2), Marinelli 5, Osolnik 9, Bratož 6 (6:6), Stipaničev 1 (1:2), Cinac 9 (4:4), Fifolt 6 (6:8), Lalić 11 (7:9), Lapornik 15 (10:13).
* Prosti meti: FMP 31:34, Krka 35:44.
* Met za 3 točke: FMP 8:19 (Momirov 3, Pot 3, Rebec, Bursać), Krka 4:22 (Marinelli, Osolnik, Cinac, Lapornik).
* Osebne napake: FMP 37, Krka 36.
* Pet osebnih: Bursać (29.), Stipaničev (33.), Cinac (34.).