Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 01.10.2018 23:01:08

Vrnitev s pričakovanim porazom! Evroligaš premočan za slovenskega podprvaka

aba
Košarkarji novomeške Krke so v 1. krogu lige Aba izgubili v Podgorici proti Budućnosti s 64:86 (14:25, 33:51, 49:68).

Budućnost - Krka 86:64
(25:14, 51:33, 68:49)

* Dvorana Morača, gledalcev 4500, sodniki: Jovčić, Arsenijević (oba Srbija) in Porobić (BiH).
* Budućnost: Jackson 10, Ivanović 5 (2:2), Šehović 4 (1:2), Clark 12 (6:7), Barović 5 (1:1), Clarke 6, Gordić 8 (0:1), Craft 6 (2:2), Omić 8 (6:6), Popović 8, Nikolić 14 (2:2).
* Krka: Marinelli 5 (1:2), Škedelj 5, Bratož 7, Cinac 16 (4:4), Đapa 8, Balažič 10, Lalić 9 (3:5), Lapornik 4 (2:2).
* Prosti meti: Budućnost 20:23, Krka 10:13.
* Met za tri točke: Budućnost 2:19 (Ivanović, Šehović), Krka 8:27 (Cinac 2, Đapa 2, Balažič 2, Škedelj, Bratož).
* Osebne napake: Budućnost 17, Krka 27.
* Pet osebnih: Škedelj (40.).

Novomeščane, ki so povratniki v ligo ABA, je za uvod v novo sezono tega tekmovanja čakal kar branilec naslova, ki je vlogo favorita tudi brez posebnih težav upravičil. Budućnost je vodila praktično celo tekmo, Dolenjcem je ni uspelo ogroziti niti v enem trenutku.

Moštvo iz Podgorice je svojo namero pokazalo takoj, saj je hitro povedlo z 11:0, Novomeščanom se je malce pozneje le uspelo približati na tri točke zaostanka, a česa več niso zmogli.

Črnogorci, okrepljeni tudi z Alenom Omićem, so v nadaljevanju prednost le še večali, v tretji četrtini prvič pobegnili za več kot 20 točk, kar je bila prevelika razlika, da bi jo lahko gosti izničili. Zadnja četrtina je bila zgolj formalnost, v kateri so domačini imeli vse pod nadzorom.

Pri domačih je bil s 14 točkami najboljši Danilo Nikolić, Omić je osmim točkam dodal pet skokov in podajo. Pri gostih je s 16 točkami in sedmimi skoki prednjačil Dino Cinac.

Krka bo v 2. krogu v nedeljo gostila ekipo Mornarja.