3.000 hektarjev v roke Hrvatov: kaj vse je čudno ...

Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

ekipa ilek stuhec Ekipa24.si

Kaj je narobe? Slovenci bežijo v tujino! Jih doma...

0 08.11.2017 09:19:46

Petrol Olimpija četrtič pokleknila v ligi prvakov

Košarkarji Petrola Olimpije so v 5. krogu lige prvakov izgubili z ekipo Reyer iz Benetk s 66:76 (22:13, 36:31, 48:52).

* Dvorana Stožice, gledalcev 1500, sodniki: Conde (Španija), Calik (Poljska), Yilmaz (Turčija).
* Petrol Olimpija: Kastrati 5, Oliver 14 (2:3), Špan 2, Badžim 7 (1:1), Morgan 20 (2:5), Lorbek 1 (1:2), Hrovat 17 (0:4).
* Reyer Benetke: Haynes 7, Perić 2, Johnson 12, Bramos 10 (2:2), De Nicolao 7 (3:4), Jenkins 2, Orelik 17 (1:1), Ress 11 (2:2), Watt 8.
* Prosti meti: Petrol Olimpija 6:15, Reyer Benetke 8:9.
* Met za tri točke: Petrol Olimpija 4:21 (Hrovat 3, Kastrati), Reyer Benetke 10:26 (Orelik 4, Ress 3, Johnson 2, Jenkins).
* Osebne napake: Petrol Olimpija 16, Reyer Benetke 23.
* Pet osebnih: /.

Košarkarji Petrola Olimpije so doživeli četrti poraz v ligi prvakov, tako da so po prvi tretjini tekmovanja v skupini C vedno bolj oddaljeni od enega od prvih štirih mest, ki vodijo v nadaljnje tekmovanje. Po premierni zmagi prejšnji teden v gosteh pri Estudiantesu so tokrat pred domačimi gledalci izgubili s prvakom Italije, ekipo Umana Reyer iz Benetk s 66:76.

Za Ljubljančane je bila to osemnajsta tekma v štirih različnih tekmovanjih v dobrem mesecu. Utrujenost se jim je poznala zlasti v drugem polčasu, ko so zapravili prednost iz prvega polčasa, vodstva gostov pa ob nizu izgubljenih žog in nizkem odstotku zadetih metov z razdalje niso več znali obrniti v svoj prid.

Prvi strelec pri Petrol Olimpiji je bil Jordan Morgan z 20 točkami (13 skokov), Gregor Hrovat jih je dosegel 17 (trojke 3:7), Devin Oliver pa 14 (8 skokov).

Petrol Olimpija bo naslednjo tekmo igrala v petek, 10. novembra, v Šenčurju, nato jo v soboto čaka liga Aba doma proti MZT Skopju, v 6. krogu lige prvakov pa bo 15. novembra gostovala pri Aek iz Aten.

Značke: košarka, sta