Afera Dars: poslanca NSi na policiji preverjala, ...

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 15.10.2017 19:30:55

Olimpija do druge zmage

Mega Max/Ivica Veselinov
Košarkarji Petrola Olimpije so v 4. krogu lige Aba premagali Mega Bemax s 86:77 (25:22, 50:46, 63:68).

* Dvorana Pinki, gledalcev 900, sodniki: Herceg (Hrvaška), M. Juras (Srbija), Savović (Črna gora).
* Mega Bemax: Rebić 18 (5:6), Marjanović 4 (2:2), Čančar 11 (2:2), Bitadze 12 (0:2), Lazić 13 (1:2), Ennis 14 (3:4), Fundić 5 (1:3).
* Petrol Olimpija: Kastrati, Radulović, Oliver, Špan, Bubnić, Badžim, Morgan, Ščekić, Battle, Jurček, Hrovat.
* Prosti meti: Mega Bemax 14:21, Petrol Olimpija 14:16.
* Met za tri točke: Mega Bemax 7:26 (Rebić 3, Lazić 2, Čančar, Ennis), Petrol Olimpija 10:23 (Lorbek 5, Oliver, Špan, Bubnić, Badžim, Hrovat).
* Osebne napake: Mega Bemax 17, Petrol Olimpija 23.
* Pet osebnih: /.

Košarkarji Petrola Olimpije so v četrtem krogu lige Aba zabeležili drugo zmago. Po uspehu v uvodnem krogu in nato dveh zaporednih porazih so tokrat v gosteh nadigrali Mega Bemax. Junak ljubljanske zmage je bil Domen Lorbek, ki je zadel pet trojk iz prav toliko poskusov, tri od teh v zadnjih petih minutah.

Navkljub zgoščenemu razporedu tekem - za Petrol Olimpijo je bila to tretja tekma v gosteh v šestih dneh - so Ljubljančani prikazali dobro igro in zasluženo prišli do dveh pomembnih točk. Večji del tekme so bili v ospredju, v odločilnih minutah, potem ko so nadoknadili zaostanek 61:68, pa sta v ospredje stopila prva strelca - Jordan Morgan (20 točk, 10 skokov) in nova okrepitev Petrola Olimpije Domen Lorbek. Trojko je zadel za izenačenje na 68, nato dve minuti pred koncem za vodstvo 81:76 ter še v zadnji minuti, ta je dokončno odpihnila upe domačih.

Zmago je delno skazila le poškodba mečne mišice organizatorja igre Petrola Olimpije Talorja Battla. Po prvih novicah zadeva ni nedolžna, nadaljnji zdravniški pregledi pa bodo pokazali, ali bo lahko Američan na naslednjih tekmah pomagal soigralcem.

V prihajajočem tednu bo Petrol Olimpija igrala dve tekmi; v sredo jo čaka gostovanje v ligi prvakov pri turškem Banvitu, v soboto, 21. oktobra, pa bo v ligi Aba gostila črnogorski Mornar.

Značke: košarka, sta