rudi-mlakar Njena.si

Rudi tudi v zunanjem svetu vse bolj priljubljen

0 05.10.2017 20:35:29

Petrol Olimpija izgubila v Zagrebu

Košarkarji Petrola Olimpije so v drugem krogu lige Aba v gosteh izgubili proti hrvaški Ciboni s 85:96 (30:28, 46:52, 67:75).

Ljubljanski košarkarji so sezono v regionalni ligi Aba odprli s tesno domačo zmago nad Igokeo, na svojem prvem gostovanju pa so morali priznati premoč zagrebški Ciboni.

Ljubljanski košarkarji so prevladovali v prvi četrtini. Že v četrti minuti so izsilili drugo osebno napako pomembnega domačega člena Luke Žorića, največjo prednost pa so si priigrali v šesti minuti (21:16). A gostitelji so bili zelo "revolveraško" razpoloženi, v prvih desetih minutah so zadeli kar sedem od 11 metov za tri točke, medtem ko so Ljubljančani igrali nekoliko bolj raznovrstno in prvo četrtino dobili s 30:28.

V drugi četrtini so bili večji del povsem enakovredni, v sami končnici pa so popustili in Zagrebčani so jim ušli na osem točk (44:52). Največje težave jim je povzročal izkušeni in z vsemi žavbami namazan Marko Tomas, ki je pred dnevi okrepil zagrebške "volkove", hrvaški reprezentant jim je v prvi polovici tekme nasul 16 točk.

V drugi polovici tekme izbranci Gašperja Okorna niso bili kos Zagrebčanom, ki jih vodi nekdanji igralec Olimpije ter selektor slovenske izbrane vrste Slobodan "Piksi" Subotić. Že v šesti minuti nadaljevanja so si priigrali zaostanek 14 točk (57:71), tega primanjkljaja pa vse do konca tekme niso mogli nadomestiti. V 33. minuti so se Zagrebčanom približali na osem točk (71:79), bližje pa niso mogli.

V ljubljanski ekipi sta bila najbolj učinkovita Jordan Morgan in Gregor Hrovat. Prvi je 26 točkam dodal še 12 skokov, drugi pa je dosegel 17 točk.

Petrol Olimpija bo v prihodnjem krogu v nedeljo, 8. oktobra, gostila srbsko Crveno zvezdo.

Cibona - Petrol Olimpija 96:85 (28:30, 52:46, 75:67)
* KC Dražen Petrović, gledalcev 800, sodniki: Jovčić, Vojinović (oba Srbija), Porobić (BiH).
* Cibona: Bilinovac 12, Žorić 18 (2:3), Ćorić 6, Melvin 18, Novačič 4, Bošnjak 3, Rozić 11 (2:2), Tomas 18 (4:5), Hall 6 (3:3).
* Petrol Olimpija: Kastrati 11 (4:4), Radulović 2, Oliver 10 (1:2), Špan 9 (1:2), Morgan 26 (8:10), Battle 10 (2:2), Hrovat 17 (10:10).
* Prosti meti: Cibona 11:13, Petrol Olimpija 26:30.
* Met za tri točke: Cibona 11:25 (Rozić 3, Bilinovac 2, Melvin 2, Tomas 2, Bošnjak, Hall), Petrol Olimpija 7:27 (Špan 2, Battle 2, Kastrati, Oliver, Hrovat).
* Osebne napake: Cibona 25, Petrol Olimpija 18.