14.10.2016 21:02:58

Olimpija skozi šivankino uho

Košarkarji Uniona Olimpije so v zanimivi in napeti tekmi na Polzeli prišli do prve zmage v ligi Nova KBM.

Gostitelje so premagali z 80:78, nič presenetljivega pa ne bi bilo, če bi dve točki vpisali Hopsi, ki so imeli zadnji napad za izenačenje ali zmago.

Hopsi - Olimpija 78:80

(19:21, 45:41, 65:63)
Polzela - Dvorana na Polzeli, gledalcev 800, sodniki: Nedović (Kranj), Španič (Postojna), Gajšek (Podčetrtek).
Hopsi Polzela: Ćup 11 (3:4), Godler 13 (4:5), Wells 6, Hodžić 20 (0:1), Kosič 6, Čebašek 22 (4:5).
Union Olimpija: Barbarič 8 (2:3), Oliver 13 (3:4), Bubnić 4, Mesiček 8 (2:4), Milošević 10, Janković 8 (0:2), Jefferson 15 (4:5), Hrovat 14 (2:4).
Prosti meti: Hopsi Polzela 11:15, Union Olimpija 13:22.
Met za tri točke: Hopsi Polzela 9:20 (Čebašek 4, Hodžić 4, Godler), Union Olimpija 5:25 (Jefferson 3, Hrovat 2).
Osebne napake: Hopsi Polzela 22, Union Olimpija 20.
Pet osebnih: /.

Ljubljančani so vodili na začetku ter koncu tekme, vmes pa so ritem igre narekovali Polzeljani, ki so v 24. minuti imeli tudi najvišjo prednost na srečanju (58:46). A to je bil le preblisk, saj so varovanci Gašperja Okorna v treh minutah naredili delni izid 13:0 in prevzeli vodstvo. Slabe štiri minute pred koncem so ga nadgradili na 79:70 in videti je bilo, da je zmagovalec odločen.

A igralci Boštjana Kuharja se niso predali. Dve minuti pred zaključkom so prišli na 76:79, dobro minuto pred koncem na 78:79, v zadnjem napadu pa so dvakrat poskusili z metom za izenačenje, vendar niso bili dovolj natančni. Pri Hopsih je večino tekme odigralo sedem košarkarjev - šest se jih je vpisalo med strelce, med njimi pa sta izstopala Jakob Čebašek in Alen Hodžić. Prvi je dosegel 22 točk, od tega 19 v prvem polčasu, drugi pa je tekmo končal pri 20 točkah. Na drugi strani je imela Union Olimpija štiri igralce z dvomestno številko - Brandon Jefferson 15 točk, Gregor Hrovat 14 točk.