30.12.2015 21:09:40

Union Olimpija z novo ničlo blizu dna lestvice

Košarkarji Uniona Olimpije so v 17. krogu lige Aba izgubili s Cibono s 67:68 (13:27, 24:39, 47:51).

Košarkarji Uniona Olimpije so zvestim privržencem pred novim letom postregli z novim razočaranjem. Po velikem preobratu v drugem polčasu so izgubili tekmo 17. kroga lige Aba s Cibono in vpisali četrto ničlo v zadnjih petih nastopih v regionalnem tekmovanju. Tako so zdrsnili na izkupiček 6-11 in so le še poraz stran od zadnjega mesta v ligi.

Nov neuspeh je slaba vzpodbuda za naprej, saj Union Olimpijo v novem letu čaka peklenski ritem tekem. Že 2. januarja gostovanje v Novem mestu, nato takoj odhod v Tel Aviv k slovitemu Maccabiju, po desetem januarja sledita Crvena zvezda in Unicz Kazan v Stožicah, 16. januarja pa še vodilna Budućnost v gosteh.

To je drugi poraz zeleno-belih v Stožicah proti ekipam iz spodnjega dela razpredelnice s točko razlike. Podobno kot proti Sutjeski na začetku sezone so si zanj krivi predvsem sami. V prvem polčasu so si nabrali zaostanek 20 točk (35:15), ki so ga v zadnji četrtini z delnim izidom 16:0 sicer nadoknadili, a nato nespametno odigrali končnico.

V zadnji napad so krenili s 67:67 na semaforju. Miha Lapornik je nekaj sekund pred koncem poskusil z metom za zmago, pri odbiti žogi pa je Gregor Hrovat naredil osebno napako. Darilo so gostje seveda izkoristili; Filip Krušlin je s črte prostih metov Ciboni prinesel tretjo zmago na zadnjih štirih tekmah.

Union Olimpija - Cibona 67:68 (13:27, 24:39, 47:51)
 Dvorana Stožice, gledalcev 1000, sodniki: Glišić (Srbija), Koljenšić, Rutešić (oba Črna gora).
Union Olimpija: Wright 10, Rupnik 3, Hrovat 2 (2:2), Nikolić 5 (2:3), Lapornik 10 (5:6), Lešić 12 (4:4), Zagorac 15 (2:4), Mahkovic 2, Zakis 8 (2:2).
Cibona: Florence 3, Krušlin 16 (4:6), Rozić 8, Jagodić 5 (3:4), Joksimović 15 (7:7), Žižić 13 (3:4), Ant. Žižić 6, Siriščević 2.
Prosti meti: Union Olimpija 17:21, Cibona 17:21.
Met za tri točke: Union Olimpija 6:20 (Zagorac 3, Rupnik, Nikolić, Lapornik), Cibona 7:24 (Krušlin 2, Joksimović 2, Rozić 2).
Osebne napake: Union Olimpija 25, Cibona 23.
Pet osebnih: Jagodić (32.), Wright (33.),