20.11.2015 20:14:07

Šentjurčani blizu presenečenja v Pionirju

liga ABA

Košarkarji Partizana so v 11. krogu lige Aba premagali Tajfun z 89:85 (20:15, 39:42, 58:61). Moštvi sta zdaj izenačeni pri štirih zmagah.

Le dva dneva po zahtevnem gostovanju na Češkem v okviru pokala Fiba pri moštvu Nymburka so se varovanci Dejana Mihevca pomerili z beograjskim Partizanom v hali Pionir. Srbska ekipa je imela pred sezono kar nekaj težav, med drugim tudi glede sestave ekipe. V zadnjem času pa so te težave uredili in ekipo okrepili. Čeprav položaj na lestvici ne kaže njihove kakovosti, pa se Šentjurčani v srbsko prestolnico niso podali z belo zastavo.

liga ABA
Navijači Tajfuna v Pionirju

Partizan je slovenske prvake pričakal brez poškodovanih Eda Murića in Mihajla Andrića, proti ekipi s takšno tradicijo in takšnim ugledom pa so gostje odločno zaigrali od prve minute in se ob polčasu veselili prednosti. Ta je po prvi polovici tekme, kjer je s kar 18 točkami blestel Sandi Čebular, znašala tri točke, a se je tekma takoj po premoru začela lomiti. Prednost je hitro skopnela, gostitelji so v 25. minuti povedli z 48:47. Ekipi sta se nato vse do konca izmenjavali v vodstvu, rahlo prednost pa so več časa imeli Šentjurčani.

liga ABA

Cvetković je tri minute pred koncem s trojko domače popeljal do vodstva s 77:74, a z metom za tri se je v zadnjih sekundah tekme kar dvakrat znova prebudil odlični Čebular, s čimer je bil izid 23 sekund pred koncem tako 85:84. A v napetem izvajanju prostih metov so bili bolj zbrani domači, tako da je zmaga ostala v Beogradu, Tajfun pa še naprej ostaja brez prve v gosteh. S 17 točkami je bil pri gostiteljih najboljši Kevin Jones, Čebular jih je za Tajfun dosegel kar 29.

Tajfun bo prihodnjo nedeljo, 29. novembra, v 12. krogu doma pozdravil MZT Skopje, Partizan se bo isti dan v gosteh meril s Cedevito.

Partizan - Tajfun 89:85 (20:15, 39:42, 58:61)

Beograd - Arena Pionir, gledalcev 2500, sodniki: Herceg, Vovk (oba Hrvaška), Jovanić (BiH).
Partizan: Cvetković 11 (1:3), Arnitović 14 (6:8), Jones 17 (9:12), Marinković 10, Vitkovac 10 (3:4), Djumić 2, Milutinović 7 (1:1), Vrabac 6, Wilson 2, Andjušić 10 (2:2).
Šentjur: Sebić 5, Čebular 29 (7:8), Bratož 10 (2:2), Clark 7, Ponjavić 11, Drobnjak 2 (2:2), Bolčina 14 (1:1), Parker 7.
Met za tri točke: Partizan 7:21 (Cvetković 2, Marinković 2, Andjušić 2, Vitkovac); Šentjur 7:25 (Čebular 2, Sebić, Clark, Ponjavić, Bolčina, Parker).
Prosti meti: Partizan 22:30, Šentjur 12:13.
Osebne napake: Partizan 21, Šentjur 27.
Pet osebnih napak: Cvetković (38.), Marinković (40.).