Primož Salmič
11.10.2015 22:54:53

Mrk Krke, prihaja Delaš

Grega Wernig

Union Olimpija se je v slovenskem derbiju lige ABA poigrala s Krko. Le kako je ta ekipa lahko premagala Cedevito, je bilo mogoče slišati na tribunah Stožic v prvem polčasu.

In res smo se tudi mi spraševali, kako je mogoče, da Krka v dobrih dveh dneh pokaže tako različna obraza. Tisto, kar smo videli v prvih 20 minutah, ni bilo podobno ničemur. Jasno je bilo, da bodo Novomeščani skušali čim več igrati na Jureta Lalića pod koš, in to so tudi dosledno počeli. Dosegel je prvih sedem točk za goste, ko pa ga je Olimpija ustavila, je ustavila tudi Krko.
Slednja je v prvi četrtini dala le devet točk, dobila jih že 24. V drugi je popravila obrambo, prejela zgolj 15 točk, a kaj ko je sama dala še eno manj kot v prvih desetih minutah. Že na začetku 16. minute je bila razlika 20 točk, ob polčasu 22.
Krka je imela le štiri strelce, trije od njih niso dosegli več kot dveh točk, 12 jih je dal Lalić. Še kako se je poznala odsotnost prvega organizatorja igre Dušana Katnića, ki je poškodovan, igra Dolenjcev je bila brez repa in glave. Če gladko izgubiš skok in zgrešiš vseh deset metov za tri, je 22 točk zaostanka logična posledica.

Pričakovali bi, da bo Krka v drugem polčasu vsaj poskušala narediti preobrat, a sta očitno morala in volja padli že po 20 minutah, sledil je popoln potop. Iskreno, ta Krka tudi ne premore prave kvalitete za vrnitev take vrste. Očitno je uprava že pred tekmo razmišljala, da ekipa potrebuje še kakšno dodatno moč, in novi član Krke naj bi postal Ante Delaš, lani član Cedevite in občasni hrvaški reprezentant, ki igra na položaju krila oziroma visokega branilca.

U. Olimpija - Krka 80:50 (61:34, 39:17, 24:9)
Ljubljana – Dvorana Stožice. 1500 gledalcev. Sodniki: Pukl, Majkić (oba Slovenija), Perlić (Hrvaška).
UNION OLIMPIJA: Wright 11, Rupnik 6 (2:2), Hrovat 4, Mesiček 2 (2:2), Nikolić 10, Vučetić 2, M. Lapornik 10, Lešić 14 (6:6), Zagorac 11 (4:4), Mahkovic 3 (3:4), Zakis 5 (1:1), Čančar.
KRKA: Tratnik 7, Ivanov 4, Sinovec 4, Rojc 2, Lalić 12 (2:5), Mulalić, Kastrati 5 (2:2), Dimec 10 (4:5), Polutak, Ritlop, L. Lapornik 6 (1:4).
Prosti meti: Union Olimpija 18:19, Krka 9:16.
Met za tri točke: Union Olimpija 8:17 (Lešić 2, Nikolić 2, M. Lapornik 2, Zagorac, Wright), Krka 3:23 (L. Lapornik, Kastrati, Tratnik).
Osebne napake: Union Olimpija 21, Krka 24.
Pet osebnih napak: Vučetić (39.); Kastrati (39.)