Ekipa
© 2025 Salomon d.o.o. Vse pravice pridržane
ma
ma
11. 11. 2025 · 11:59
12:52
Deli članek:

Pogačarju to ne bo všeč: Rogličevi pripeljali njegovega ljubega mentorja

Profimedia
Tadej Pogačar in Allan Peiper pred letošnjo Dirko po Flandriji.

Izjemna okrepitev za ekipo Primoža Rogliča.

Avstralski strokovnjak Allan Peiper, eden najbolj cenjenih taktičnih mislecev v sodobnem kolesarstvu, se po nekaj letih vrača na največjo sceno. Pri ekipi Red Bull – BORA – hansgrohe bo prevzel vlogo strateškega svetovalca športnega oddelka, kjer bo tesno sodeloval z vodjo športnega oddelka Zakom Dempsterjem in različnimi oddelki za zmogljivost ter razvoj ekipe. Cilj: jasna športna vizija in še bolj dovršena strateška usmeritev nemško-avstrijske zasedbe.

Peiper, ki je bil med letoma 2019 in 2022 eden ključnih ljudi v zaledju Tadeja Pogačarja pri UAE Team Emirates, velja za kolesarskega stratega z izjemnim občutkom za dirko in človeški pristop do tekmovalcev. Prav on je imel pomembno vlogo pri Pogačarjevem meteorskem vzponu in dveh zmagah na Dirki po Franciji, pri čemer je znal združiti taktično pronicljivost, psihološko stabilnost in izkušnje znotraj ekipe.

Po odhodu iz UAE Team Emirates si je Peiper vzel premor od profesionalnega kolesarstva, da bi se posvetil okrevanju po bolezni. Zdaj se vrača na veliko sceno – a v drugih barvah. V barvah Red Bulla.


»Allan prinaša edinstveno kombinacijo izkušenj, strateškega razmišljanja in človeškosti. Skozi svojo kariero je večkrat dokazal sposobnost oblikovanja ekip in navdihovanja kolesarjev. Njegov zunanji pogled bo izjemna pridobitev za naš športni oddelek,« je ob imenovanju poudaril Zak Dempster, vodja športnega oddelka pri nemški ekipi, ki je bila v zadnjih mesecih deležna številnih sprememb v strokovnem štabu.

Tudi Peiper se veseli novega poglavja: »Zelo sem navdušen, da sem lahko del tega projekta. Ekipa Red Bull – BORA – hansgrohe je v zadnjih letih naredila izjemen napredek in vidim velik potencial, da to strukturo še dodatno okrepimo. Gre za to, da živiš jasno športno vizijo in jo vsak dan pretvarjaš v rezultat – to me žene naprej.«

Njegova življenjska zgodba, prepletena z uspehi, trdoživostjo in bojem z rakom, se zdaj nadaljuje v novem okolju. Po Pogačarju bo Peiper zdaj pod svoje okrilje vzel Remca Evenepoela, Floriana Lipowitza in – navsezadnje – tudi Primoža Rogliča.