Omrzel je navdušil že na dirki po Sloveniji, ki jo je končal na visokem četrtem mestu, hkrati pa je postal tudi najboljši mladi kolesar. Devetnajstletni Slovenec je zadnjo etapo dirke po Italiji za mlade začel z 11 sekundami zaostanka, pomemben preboj pa mu je uspel med vzponom na Prarostino, ko se je z Norvežanom Joergenom Nordhagnom (Visma-Lease a Bike) na vrhu odlepil, skupaj pa sta imela okoli deset sekund naskoka pred zmagovalcem sobotne etape Čehom Pavlom Novakom (MBH Bank Ballan) in Tuckwellom. Sledil je še spust in krajši tlakovani klanec nekaj kilometrov pred ciljem, prednost pa je vseskozi ostajala nekje med 15 in 20 sekundami. Ciljno črto je prvi prečkal Nordhagen, isti čas pa je imel Omrzel. Tuckwell je v cilju kot četrti zaostal 17 sekund, kar je bilo dovolj, da je Omrzel Avstralca v seštevku prehitel za 12 sekund.
"To je nekaj neverjetnega. Iskreno nisem pričakoval zmage že prvo leto na tej dirki, sem si jo pa želel in si postavil visok cilj. Če imaš nek cilj in delaš zanj, lahko ustvariš velike stvari. Spet bom rekel, da nisem novi Pogačar, sem le Jakob Omrzel in videli bomo, kaj bom lahko storil v prihodnosti," je po veliki zmagi dejal mladi Slovenec.
"Vedel sem, da se počutim dobro, nisem pa vedel, ali bo to dovolj, da naredim razliko do Tuckwella. Vedel sem, da je mogoče, verjel sem in trdo delal za to. S pomočjo ekipe smo opravili sijajno delo. A moram se zahvaliti tudi Nordhagnu, ker je še naprej sodeloval na čelu. Ni samo čakal name. Pomagal je in trdo garal. To je bil popoln zaključek za oba," je dodal Omrzel.
"Nisem še dojel vsega. Za kaj takega bom potreboval še nekaj dni. Ponosen sem, res ne najdem pravih besed, da bi vse skupaj opisal. Menim, da je še prehitro za pravi Giro. Bomo videli, kako se bom počutil drugo leto," je še odgovoril na vprašanje, ali bi rad kot prvi kolesar dvakrat osvojil "baby Giro" ali pa prihodnje leto dirkal na pravem Giru.

tk
Novi Pogačar? Novi slovenski kolesarski zvezdnik navdušil s svojimi besedami

Profimedia
Mladi Jakob Omrzel je dosegel izjemen uspeh slovenskega kolesarstva, saj je postal zmagovalec dirke po Italiji za mlade kolesarje. Po osmih etapah ene najbolj prestižnih preizkušenj za mlajše člane (do 23 let) je zadnji dan nadoknadil razliko proti Avstralcu Luku Tuckwellu. Zadnjo etapo v Pinerolu je slovenski kolesar končal na drugem mestu.
Privoščite si neomejeno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov in imajo brezplačen promocijski dostop do
Plus
vsebin.
Več informacij
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke