Jeseničani lahkotno čez mariborsko oviro, Slavija Junior šokirala Celje

HK Celje/Peter Ocvirk

V torek sta se v hokejskem državnem prvenstvu odigrali dve srečanji.

Celje – Slavija Junior 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
Celje – Dvorana v Mestnem parku. 50 gledalcev. Glavni sodnik: Milovanović (Hotemaže). Linijska sodnika: Bergelj (Jesenice) in Čertanc (Ljubljana).
Strelci: 0:1 Humar (Černe, Sitar, 8., PP2), 0:2 Bitenc (Sitar, Humar, 30.), 0:3 Černe (Kompolšek, Sitar, 40., PP1), 1:3 Panasenko (Širovnik, Sotlar, 55., PP1), 2:3 Panasenko (Povše, Širovnik, 56., PP2), 2:4 Primar (60., EN).
Kazenske minute: Celje 22 + 20 (Sečen), +20 (Zorman), Slavija Junior 33 + 20 (Kvartuh), +20 (Bitenc).

Maribor – Sij Acroni Jesenice 1:9 (0:3, 1:4, 0:2)
Maribor – Ledna dvorana Tabor. 366 gledalcev. Glavni sodnik: Leben (Hrušica). Linijska sodnika: Miklič (Ljubljana) in F. Jeram (Škofja vas).
Strelci: 0:1 Jenko (Špari Leben, 11., PP1), 0:2 Lesničar (Slivnik, Turšič Sečkar, 14., PP1), 0:3 Dobravec (Baloh, Turšič Sečkar, 17.), 0:4 Dolinar (Turšič Sečkar, 30.), 0:5 Sojer (Jenko, Slivnik, 32.), 1:5 Fingušt (Petek, 35.), 1:6 Prostor (Dolinar, Slivnik, 35.), 1:7 Slivnik (Jenko, Turšič Sečkar, 38.), 1:8 Pečnik (Lesničar, Šturm, 49.), 1:9 Jenko (Slivnik, Bohinc, 56.).
Kazenske minute: Maribor 15 + 20 (Kuzman), Sij Acroni Jesenice 17 + 20 (Šlibar).

V Mariboru, kjer se je zbralo skoraj 400 gledalcev, slovenski podprvaki pričakovano niso imeli težav. Jeseničani so kljub temu, da je Niko Eronen prost večer namenil kar nekaj nosilcem igre, imeli veliko terensko premoč. Domačega vratarja Omarja Ždralovića so ugnali kar devetkrat, stastistično je s petimi točkami (1 + 4) izstopal Luc Slivnik, medtem ko je častni zadetek za lisjake dosegel Ian Fingušt.

Tekmo je zaznamovalo tudi precej kazenskih minut, enako pa je bilo tudi v Celju, kjer so se rumeno-modri pomerili s Slavijo Junior in prejeli bolečo zaušnico, ko so utrpeli prvi poraz v DP.

Založani, ki so v dvorano v Mestnem parku prišli zgolj z 12 drsalci, so se favoriziranim Celjanom odlično postavili po robu, izredno formo je v golu Slavije Junior pokazal Jon Dukarič. Ta je obranil kar 43 strelov, domači čuvaj mreže Jaka Gajšek je imel veliko manj dela, a bil manj razpoložen.

Pri Založanih so se med strelce vpisali štirje različni hokejisti, medtem ko je bil pri Celjanih razpoložen le Bogdan Panasenko, ki je gola dosegel ob igralcu oziroma dvema več.

Zanimiv obračun se je močno razgrel v zadnji tretjini, v katero je Slavija Junior krenila z vodstvom s 3:0. Četa Gala Korena je na sredi tretje tretjine zelo stopila vodstvo varovancev Gorazda Reklja, ki pa so do konca ostali dovolj disciplinirani, da so domov odšli s celotnim plenom.

Za Slavijo Junior je to odlična popotnica v ligo IHL, ki se bo začela ta konec tedna, Celjane pa v četrtek čaka velik preizkus, ko bodo v ligi AHL gostili Jeseničane, rezultat pa bo štel tudi v državnem prvenstvu.

Naslednji tekmi v DP sta na sporedu naslednji torek, takrat bo Celje gostilo Triglav, v Zalog pa prihajajo železarji. Olimpija v rednem delu sezone ne bo igrala, temveč se bo trem najboljšim po rednem delu pridružila šele v polfinalu.