Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

bk
0 19.02.2024 10:53:19

Končnica lige IHL: Zagreb do brejka v Podmežakli

Luka Vovk
V soboto so bile odigrane prve štiri tekme v letošnji končnici lige IHL, kjer večinoma ni prišlo do presenečenj.

Po rednem delu vodilna Crvena zvezda v Beogradu kolegom iz Novega Sada ni ponudila priložnosti, da bi pri Vojvodini razmišljali o zmagi. Do prepričljivih zmag sta ob uvodu prišla Slavija Junior in Triglav, ki sta ugnala hrvaška kluba, Sisak in Medveščak.

Založani so se izkazali predvsem v zadnjih 10 minutah tekme, ko se jim je strelsko res odprlo in so dosegli odločilne zadetke. Tudi Triglav je bil zelo prepričljiv v drugi polovici srečanja z medvedi, kajti po 30. minuti je dosegel šest golov, dva celo z igralcem manj na ledu.

Edini, ki so v prvem krogu potegnili kratko, so bili prvaki z Jesenic. Četa Aleša Sodje spet – še tretjič letos – ni našla rešitve, da bi ukrotila Zagreb, ki je tako edini prišel do brejka v gosteh.

V polfinale lige IHL se bodo prebile ekipe, ki bodo prve prišle do treh zmag. Nov krog je na sporedu v sredo, le Medveščak in Triglav se bosta srečala pozno v četrtek zvečer.

Tekme si lahko ogledate tudi na Tržič TV ali na youtube kanalu hokej.tv

Slavija Junior – Sisak 6:2 (1:0, 1:1, 4:1)
Strelci: 1:0 Vodlan (Orehek, 12.), 1:1 Malenica (Puzić, 34.), 2:1 Ščap (Humar, Sitar, 40., PP1), 2:2 Puzić (Dobrić, Kanaet, 44.), 3:2 Černe (Primar, Zagorc, 50.), 4:2 Černe (Kompolšek, 51.), 5:2 Prodan (Skerlep, 58., EN), 6:2 Stipanič (Černe, Vodlan, 60., PP1).
Kazenske minute: Slavija Junior 6, Sisak 10.

Triglav – Medveščak 8:1 (1:0, 4:1, 3:0)
Strelci: 1:0 Pavlovič (17.), 2:0 Bertoncelj (Pretnar, Ahačič, 22.), 2:1 Paulović (Miličić, 25., PP2), 3:1 Gorše (Rajsar, A. Podrekar, 33., PP1), 4:1 A. Podrekar (Potočnik, Rajsar, 34.), 5:1 Bošković (Ahačič, Bertoncelj, 39.), 6:1 Pretnar (G. Podrekar, Ahačič, 44., SH1), 7:1 Rajsar (Grošelj, Bošković, 48., SH1), 8:1 Rajsar (A. Podrekar, Trelc, 60.).
Kazenske minute: Triglav 18, Medveščak 12.

Sij Acroni Jesenice – Zagreb 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Strelci: 0:1 Svjetličić (7.), 0:2 Stančić (Vedlin, Srketić, 24.), 1:2 Pazlar (Šmid, 41.), 1:3 Svjetličić (59., EN).
Kazenske minute: Sij Acroni Jesenice 6, Zagreb 6.

Crvena zvezda – Vojvodina 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Strelci: Kravljanac 2, Čekmarev, Degterev, Zwick/Racić, Ajupov