Sodnik zavrnil tožbo proti Stevenu Tylerju

Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 22.04.2023 07:53:37

Bile so povsem blizu, a ni šlo! Slovenke z novim porazom, ki pomeni ...

Slovenske hokejistke izgubile še proti Italijankam.

Slovenska ženska hokejska reprezentanca je na svetovnem prvenstvu divizije I (skupina B) v Južni Koreji danes odigrala četrto tekmo in doživela tretji poraz. Slovenke so morale v Suwonu priznati premoč Italijankam, ki so bile boljše s 4:2 (3:1, 1:1, 0:0).

Za Slovenijo je prvi zadetek za znižanje na 1:2 zabila Arwen Nylaander v 11. minuti prve tretjine, v drugi pa je po vsega dveh minutah na 2:3 znižala Sara Confidenti. Italijanke so nato štiri minute kasneje zabile četrti gol in nato prednost držale do konca dvoboja.

Tekmice so imele ves čas premoč na ledeni ploskvi, a so imele risinje v vratih znova razpoloženo Pio Dukarič, ki je obranila kar 62 strelov. Slovenke so na vrata Italijank sprožile deset strelov, od tega po prvih dveh tretjinah le štiri.

Slovenija je po porazih z domačinkami z 2:4 in s Poljsko z 0:2 ter zmagi nad Kazahstanom z 2:1 na lestvici za zdaj na predzadnjem, petem mestu. Začasno so na vrh skočile Italijanke z desetimi točkami. Korejke imajo s tekmo manj osem, Poljakinje šest, Britanke, ki bodo v nedeljo ob 5.15 zadnje tekmice varovank Boštjan Kosa, pa imajo prav tako kot Slovenke tri točke. Kazahstan je zadnji z ničlo.

Iz divizije I (skupina B) izpade najslabša reprezentanca, medtem ko najboljša napreduje rang višje. Danes bosta še tekmi Južna Koreja - Velika Britanija (8.45) in Kazahstan - Poljska (12.15). V nedeljo pa še Kazahstan - Južna Koreja (8.45) in Poljska - Italija (12.15).