Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 02.04.2022 23:35:39

SŽ Olimpija po pričakovanjih gladko začela finale DP, v Kranju sedemkrat zadela

Martin Metelko
Hokejisti ljubljanske Olimpije so po pričakovanjih gladko dobili prvo tekmo finala letošnjega državnega prvenstva v hokeju na ledu. V dvorani na Zlatem polju so premagali kranjski Triglav s 7:0 (1:0, 4:0, 2:0).

Kranjčani so pred domačim občinstvom presenetljivo dobro prestali prvo tretjino, ko je v drugi minuti za goste sicer zadel Aljoša Crnović, kasneje pa se izid ni več spremenil.

Ljubljančani so vlogo favorita nato potrdili v srednjem delu, ko so zadeli Guillaume Sebastien Lecllerc (23., 35.) Tadej Čimžar (24.) in Sebastien Piche (28.) ter dokončno odločili zmagovalca. Končni izid sta v zadnjem delu postavila Piche (47.) in Jaka Sodja (50.).

Naslednja tekma bo v torek v Ljubljani, morebitna tretja pa nato prav tako v četrtek v prestolnici.

Značke: hokej, dp