0 17.11.2020 10:21:47

Hokejsko državno prvenstvo: David skoraj premagal Goljata

Jurij Kodrun
Ta teden bo nadvse pestro v državnem prvenstvu.

Ta teden bo pestro v državnem prvenstvu. SŽ Olimpija je včeraj odigrala prvo od treh domačih tekem v štirih dneh. V Tivoli so prišli Celjani, ki so se precej pomlajenim zmajem sijajno postavili po robu, čeprav sprva tega ni bilo opaziti. SŽ Olimpija je v 15. minuti vodila s 3:0 in kazalo je na novo visoko zmago zmajev, toda vnovič maloštevilna četa Davida Rodmana je predvsem v drugi tretjini začutila, da zmore, medtem ko so domači delali tudi neverjetne napake, mladi vratar Jon Dukarič pa očitno ni imel svojega večera. Le dobri dve minuti do konca tretje tretjine je bil izid poravnan na 4:4, gostje so bili na robu gromozanskega presenečenja, toda najbolj izkušeni pri Olimpiji so poskrbeli, da do tega ni prišlo.

Zmaje danes v domači dvorani čaka srečanje z mladimi Jeseničani, v četrtek pa nato še s Triglavom. V sredo bosta v Tivoliju palice prekrižala še (domačin) MK Bled in Slavija Junior, medtem ko je sredina tekma med Sijem Acronijem Jesenicami in Celjem prestavljena na naslednji torek.

SŽ Olimpija - Celje 6:4 (3:0, 1:3, 2:1)
Ljubljana – Dvorana Tivoli. Brez gledalcev. Sodniki: Japelj (Horjul), U. Franc (Žirovnica) in Snoj (Ljubljana).
Strelci: 1:0 Bohinc (Ulamec, Brus, 11.), 2:0 Ulamec (Orehek, Zorko, 13.), 3:0 Simšič (Bernard, 15.), 3:1 Kastelic (Knez, J. Zupanc, 22., PP1), 4:1 Simšič (Zorko, 26., PP1), 4:2 M. Zupanc (Kastelic, Knez, 28.), 4:3 F. Jeram (Kastelic, Klavžar, 28.), 4:4 Knez (Kukovič, 54.), 5:4 Orehek (Planko, 58.), 6:4 Ulamec (Orehek, 59.).
Kazenske minute: SŽ Olimpija 6, Celje 8.

8. Celje   6  0  1  2  3  16:24  4
Legenda: število tekem, število zmag (tri točke), število zmag po podaljšku ali kazenskih strelih (dve točki), število porazov po podaljšku ali kazenskih strelih (ena točka), število porazov (nič točk), razlika v zadetkih, točke