Skrito v raju: 'Ela' nenadoma vidno spremenjena?

0 16.09.2020 21:56:30

Triglav in Bled že v polfinalu pokala

Jurij Kodrun
Po današnjih prvih četrtfinalnih tekmah hokejskega pokala na turnirju v Ljubljani sta znana prva udeleženca polfinala. Vanj sta se uvrstila MK Bled in Triglav. Blejci so danes premagali True Celje s 5:0 (2:0, 1:0, 2:0), Kranjčani pa Slavijo Junior s 3:2 (2:0, 0:1, 1:1).

Blejci niso imeli težav z uvrstitvijo v polfinale, saj so tekmecem nasuli pet golov, bolj tesno je bilo v večernem obračunu. Po hitrem vodstvu Triglava z 2:0 v prvi tretjini so Založani izenačili, nato pa je odločitev padla v 58. minuti, ko je zmagoviti zadetek dosegel Matevž Ban.

Preostala četrtfinalna boja bosta v četrtek. Para sta Sij Acroni Jesenice - Maribor (16.00) in SŽ Olimpija - Hidria Jesenice (19.30).

Današnja zmagovalca se bosta v prvem polfinalu v petek pomerila za vstopnico za sobotni finale, drugi finalist bo znan po petkovi tekmi med zmagovalcema četrtkovih četrtfinalnih tekem.

Naslov pokalnega zmagovalca branijo gostitelji turnirja, hokejisti SŽ Olimpije, ki so v prejšnji sezoni v finalu premagali Sij Acroni Jesenice.

Značke: hokej, pokal