Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

1 25.02.2017 22:13:53

Jeseničani zapravili zmago in ostali na četrtem mestu

Drago Cvetanovič
Hokejisti Sija Acronija Jesenic so z današnjo tekmo proti Feldkrichu končali drugi del alpske lige.

Jeseničani so v skupini za razvrstitev lovili tretje mesto in možnosti izbire tekmeca v četrtfinalu, a so nazadnje po vodstvu s 3:0 tekmo izgubili s 3:4 (2:0, 1:1, 1:3) in ostali na četrtem mestu na lestvici.

Jeseniška ekipa je imela v zadnjih krogih priložnost, da bi z zmagama in ob ugodnem razpletu drugih tekem skočila celo na drugo mesto, a je nazadnje pristala na četrtem po dveh porazih v zadnjih krogih. Po četrtkovem v Asiagu z 2:7 so bili danes železarji precej bližje zmagi, toda dobre prve polovice tekme niso znali spremeniti v končni uspeh.

Za jeseniško vodstvo sta v prvi tretjini poskrbela Nate Di Casmirro in Jaka Ankerst, v 34. minuti pa je na 3:0 povišal Marjan Manfreda. Potem pa se je Jeseničanom ustavilo, do konca pa so zadevali le še gostje. Ti so poskrbeli za popoln preobrat in zmagoviti zadetek dosegli v 57. minuti.

Po današnjih tekmah bodo najboljše tri ekipe iz te skupine (Rittner, Pustertal in Asiago) izbirale tekmece za četrtfinale. Jeseničani kot četrti ne bodo imeli možnosti izbire, ampak bodo dobili tekmeca, ki bo ostal na voljo. V končnici sta iz te skupine še Lustenau in Feldkirch, iz kvalifikacijskih skupin nižjeuvrščenih po rednem delu pa Cortina in Neumarkt.

Vodstvo tekmovanja je sporočilo, da bodo klubi tekmece izbirali danes po končanih tekmah, razpored tekem pa bodo sporočili v nedeljo dopoldne.