pakiranje Njena.si

Celotnega pakiranja in selitve v oddaji ne vidite

0 15.11.2016 20:45:18

Velikih šest za Celje: Pred 1700 gledalci zmaga na derbiju ostala v Zlatorogu

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 10. krogu regionalne lige Seha premagali Gorenje Velenje s 34:28 (20:12).

Današnja tekma desetega kroga liga Seha je postregla s slovenskim rokometnim derbijem, kjer sta se v dvorani Zlatorog srečala večna tekmeca. Najboljši slovenski zasedbi zadnjih sezon sta se pomerili po dobrih dveh mesecih. Prva medsebojna tekma, ki jo je v regionalni druščini gostila Rdeča dvorana v Velenju, je bila prava rokometna poslastica, na kateri so se zmage razveselili Celjani. Še štiri minute pred koncem obračuna je bil rezultat izenačen (26:26), na koncu pa so gosti slavili zmago s 27:26. Odločilni zadetek je takrat dosegel izkušeni Luka Žvižej.

Velenjčani na uspeh proti velikim rivalom čakajo že vse od 4. decembra 2013, ko so bili v dvorani Zlatorog boljši s 30:29, ta niz pa se je z današnjo tekmo podaljšal na tri leta, saj se ekipi letos ne bosta več pomerili. Velenjčani so doslej na 16 derbijih zabeležili 14 porazov in dva neodločena izida.

Prvi polčas je postregel z enosmernim prometom proti velenjskim vratom. Že v 9. minuti je bil izid 7:2 za Celjane, blestela sta predvsem Blaž Janc in Borut Mačkovšek. Ko je v 13. minuti na semaforju pisalo že 10:4, Janc pa je imel na računu šest golov, je bilo jasno, da Velenjčani tokrat znova niso dostojni nasprotniki zelo razpoloženim Celjanom. Razlika ob polčasu je bila osem golov, samo Janc pa je na odmor odšel z desetimi zadetki.

V drugem polčasu so Velenjčani le ujeli ritem, deset minut pred koncem so visok zaostanek znižali na minus pet, a kaj več od tega jim ni uspelo. Poškodbe so dodatno zdesetkale njihovo ekipo, Celjani pa so v 54. minuti znova bežali za plus sedem (30:23) in za goste je bilo konec sanj o preobratu. Najbolj učinkovit je bil pri Celjanih Janc s 13 goli, pri Velenjčanih jih je Nejc Cehte dosegel pet.

V naslednjem krogu se bodo Celjani 22. novembra v gosteh merili z Zagrebom, Velenjčani pa 29. novembra odhajajo na gostovanje k Veszpremu.

CELJE PL - GORENJE VELENJE 34:28 (20:12)
Dvorana Zlatorog, gledalcev 1700, sodniki: Krstič in Ljubič (oba Slovenija).
Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Malus 1, Babarskas, Janc 13, Razgor 3, Suholežnik, Marguč 4 (1), Poteko 1, Gajič, Zarabec 4, Kodrin, Fižuleto, Mačkovšek 3, Mlakar, Žvižej 4, Bečiri 1.
Gorenje Velenje: Baznik, Cehte 5, Medved 2, Ovniček 2, Pajt 1, Levc 3, Stojnič, Toskič 4, Mitrovič 3, Potočnik 3, Golčar 3, Kleč 1, Gams, Zaponšek, Ratajec 1 (1), Nosan.
Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 1 (3), Gorenje Velenje 1 (2).
Izključitve: Celje Pivovarna Laško 6, Gorenje Velenje 10 minut.