24.10.2015 22:29:06

Neučinkoviti Celjani so morali priznati premoč Zell am Seeju

Arsen Perić

Hokejisti so odigrali sedmi krog lige INL.

V derbiju z začelja prvenstvene lestvice pa je morala Slavija doma z 1:3 priznati premoč Zell am Seeju. Edini gol za Ljubljančane je v drugi tretjini prispeval Aljaž Čampa. Izgubili so tudi Celjani, ki so morali Lustenauu priznati premoč z 2:3. Gola za Celjane sta prispevala Tomo Hafner in Aljaž Ogrizek.

Slavija, ki je klonila z 1:3 (0:1, 1:1, 0:1), je bila neučinkovita v realizaciji strelov, saj jih je proti vratom ekipe Zell am Seeja sprožila kar 32, Zell pa 26. Za Celje je bila usodna druga tretjina, ko so gostiteljem dovolili dva zadetka, in nato v zadnji prejeli še enega ter izgubili z 2:3 (0:0, 0:2, 2:1).

Visoko zmago so doma vknjižili hokejisti Bregenzerwalda, ki so KSV premagali s kar 8:2 (0:0, 5:1, 3:1), medtem ko je Kitzbühel proti Feldkirchu izgubil s 3:5 (1:1, 1:3, 1:1).