hu
hu
21.10.2024 07:03:07

Kralji po Kopitarjevih notah, slovenski as se ne ustavlja (video)

Slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar je s podajo pri prvem golu prispeval, da je njegova ekipa Los Angeles Kings v severnoameriški ligi NHL v gosteh s 4:1 premagala Anaheim Ducks.

Vsi goli so padli v zadnji tretjini, v četrti minuti je prvi zadetek zabil Adrian Kempe, kapetan gostov Kopitar pa je vknjižil peto podajo v sezoni, skupno pa je že pri 8 točkah, kar ga uvršča na visoko 12. mesto najboljših strelcev lige. Za Los Angeles, ki je po treh porazih v nizu že drugi zmagal, so bili uspešni še Alex Laferriere, Kevin Fiala in Mikey Anderson, Rus Vladislav Gavrikov pa je bil dvakrat podajalec.

Ryan Strome je bil edini, ki je premagal vratarja Davida Rittichija. Ta je zbral 14 obramb, kar kaže na prevlado kraljev, saj je na drugi strani češki čuvaj mreže domačih Lukaš Dostal zaustavil 34 strelov gostov.

Kralje zdaj čaka še gostovanje pri Vegas Golden Knights, prva domača tekma v Los Angelesu pa bo na vrsti 25. oktobra, ko bodo v goste prišli hokejisti San Joseja.