Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 22.02.2023 10:44:40

Kopitar zadel ob porazu Los Angeles Kings

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL doživeli poraz v gosteh v St. Paulu pri Minnesota Wild z 1:2. Edini gol na tekmi za kralje je prispeval slovenski as Anže Kopitar. Hrušičan je zabil v polno v tretji tretjini, 21 sekund pred koncem tekme.

Uvodoma sta odlično delo opravila oba vratarja. Prva tretjina je minila brez zadetkov.

Prvi gol na tekmi je padel na začetku druge tretjine, ko je bil uspešen Ryan Hartman. Ta je dosegel tudi drugi zadetek za domače v 56. minuti in odločil tekmo.

Vratar Los Angelesa Pheonix Copley je vpisal 18 obramb, medtem ko je vratar Minnesote Filip Gustavsson ubranil 33 strelov Los Angelesa.

Kralji v razvrstitvi pacifiške skupine še vedno zasedajo visoko drugo mesto. Vsega skupaj imajo na svojem računu 71 točk. Vodilna ekipa tihomorske divizije, Vegas Golden Knights, ima na vrhu razpredelnice le dve točki več.

Kopitar je zadel na tretji tekmi po vrsti. Kapetan kraljev po tekmi ni bil zadovoljen: "Imeli smo nekaj dobrih napadov, a enostavno nismo bili uspešni v zaključku. Njihov vratar je igral dobro. Treba mu je priznati zasluge."

Značke: hokej, nhl