Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 09.10.2019 08:21:23

Kopitar s kralji do zmage v olimpijskem Calgaryju

Jurij Kodrun
Slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar je s svojo ekipo v severnoameriški ligi NHL Los Angeles Kings gostoval v olimpijskem Calgaryju. Kopitar je odigral dobrih 20 minut in dosegel eno podajo. Junak večera pri kraljih pa je bil Drew Doughty, ki je zadel z igralcem več po 50 sekundah podaljšane igre in poskrbel za zmago nad Calgary Flames s 4:3.

To je bila za kralje prva zmaga v novi sezoni, saj so v soboto svojo uvodno tekmo proti Edmontonu izgubili s 5:6.

Tyler Toffoli je k zmagi prispeval gol in podajo, za goste sta zadela še Sean Walker in Ilja Kovalčuk, vratar Jack Campbell pa je zbral 26 obramb.

V vrstah gostiteljev se je izkazal Matthew Tkachuk z dvema zadetkoma in podajo, en gol pa je prispeval Noah Hanifin. Več dela je imel tudi domači vratar, ki je zaustavil 36 strelov.

Kralji so skorajda zapravili zmago, potem ko so še sredi druge tretjine vodili s 3:0. Domači hokejisti so se prebudili in vrnili v igro, ko sta v razmaku treh minut zadela Tkachuk in Backlund.

Značke: nhl, hokej