Slovenec Anže Kopitar bo z Evropo v finalu igral proti Kanadi, ki je bila v prvem polfinalu boljša od Rusije s 5:3 (1:0, 1:2, 3:1). Prva finalna tekma bo na sporedu v noči na sredo, 28. septembra.
V prvi tretjini se v obračunu med Švedsko in Evropo mreži nista zatresli, zato pa se je druga začela s slavjem švedske ekipe. Slovaškega vratarja Jaroslava Halaka je iz neposredne bližine premagal Nicklas Backstrom. S potrpežljivo in odgovorno igro so Anže Kopitar in soigralci stiskali obroč okoli švedskih vrat, kar jim je v 37. minuti prineslo izenačenje. V akciji je bil udeležen tudi najboljši slovenski hokejist, ploščico pa je med nogama nemočnemu Henriku Lundqvistu poslal Slovak Marian Gaborik.
Po vsega 12 sekundah igre v tretji tretjini je še en slovaški hokejist v reprezentanci Evrope Tomaš Tatar iz drugega poskusa zatresel švedsko mrežo. Po prejetem golu so bili Švedi nevarnejši nasprotnik, štiri minute in pol pred koncem rednega dela tekme se je Erik Karlsson odločil za strel z modre linije ter nato dobil odbit plošček in ga spravil v mrežo za izenačenje.
Do odločitve pa je prišlo v četrti minuti podaljška, ko je s svojim drugim golom Evropo v finale popeljal Slovak Tatar.
V prvem polfinalnem obračunu je za Američane prvi zadel Sydney Crosby, ki je v 8. minuti izkoristil napako ruske obrambe. Rusi so se vrnili v drugi tretjini, ko sta zadela Nikita Kuharov (29.) in Jevgenij Kuznjecov (37.), ki sta poskrbela, da je domačim navijačem zastal dih. Toda 72 sekund po ruskem vodstvu je za izenačenje poskrbel Brad Marchand, tekma pa je bila odločena v zadnjem delu, ko so za Kanado zadeli Marchand (42.) z drugim golom na tekmi, Corey Perry (46.) in John Tavares (50.). Poraz Rusije je ublažil Artemija Panarina osem sekund pred zadnjim piskom sirene.
Svetovni pokal v hokeju, ki je naslednik kanadskega pokala, je bil do zdaj na sporedu dvakrat. Prvič leta 1996, ko so se zmage veselili Američani pred Kanadčani, in leta 2004, ko so Kanadčani v finalu premagali Fince.