Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

4 14.12.2023 18:48:55

Mladi risi meljejo dalje, na Bledu slavili tudi v tretje

HZS/DOMEN JANČIČ
Slovenska hokejska reprezentanca do 20 let je danes na Bledu odigrala tretjo od petih tekem na na svetovnem prvenstvu divizije I (skupina B). Dosegla je še tretjo zmago, Estonijo je premagala s 5:2 (2:0, 2:1, 1:1).

Slovenija - Estonija 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Bled – Športna dvorana. 127 gledalcev. Glavna sodnika: Fichtner (Avstrija) in Pilny (Češka). Linijska sodnika: Buergy (Švica) in Römer (Nemčija).
Strelci: 1:0 Kumanović (Lesničar, Hebar, 4.), 2:0 Žeželj (Crnkić, Mak. Peričič, 8.), 3:0 Sitar (Podrekar, Crnkić, 33., PP1), 4:0 Lesničar (Bohinc, Žeželj, 37., PP1), 4:1 M. Potsinok (E. Potsinok, 40.), 4:2 Proskurin (M. Potsinok, Kontseus, 58.), 5:2 Beričič (Langus, Sitar, 60., EN).
Kazenske minute: Slovenija 7 + 20 (Šlibar), Estonija 8.

SLOVENIJA U-20:
Kavčič (60:00), Dukarič; Podrekar, Šlibar, Langus, Sitar, Sever; Hebar, Mak. Perčič, Žeželj, Beričič, Crnkić; Bohinc, Turšič Sečkar, Mahmutović, Lesničar, Kumanović; Frešer, Črepinšek, Špari Leben, Mat. Perčič, Petrovič. Selektor: Mitja Šivic.

V uvodnih tekmah so bili Slovenci boljši od Hrvatov s 7:0 in Poljakov s 3:0.

Danes so Slovenci dosegli tretjo zmago. Že v prvi tretjini sta bila uspešna Lovro Kumanović in Anže Žeželj, v drugi pa sta bila uspešna še Filip Sitar in Tjaš Lesničar; tik pred koncem tega dela igre pa so gol dosegli tudi Estonci, kar je bil sploh prvi prejeti zadetek Slovenije na SP.

Estonci so v zadnji tretjini sicer s še enim golom ublažili poraz, a zmage Slovenije niso mogli ogroziti. Na slovenski stani je nov uspeh z zadetkom na prazna vrata v zadnji minuti potrdil Miha Beričič.

SP tretje kakovostne ravni za to starostno kategorijo bo na Bledu potekalo do nedelje. Poleg Slovenije, Hrvaške, Poljske in Estonije nastopata še Italija in Ukrajina.

Naslednja tekma čaka Slovence proti Italiji v petek, zadnja pa v nedeljo proti Ukrajini.

Najboljša reprezentanca blejskega tekmovanja si bo zagotovila nastop na SP višje kakovostne ravni za naslednje leto. SP divizije I (skupina A) sicer letos v istem terminu (10. - 16. december) gosti Budimpešta, nastopajo pa Madžarska, Avstrija, Italija, Kazahstan, Danska in Japonska.

Značke: hokej, sp