Sodnik zavrnil tožbo proti Stevenu Tylerju

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Ojoj! Kaj je zgrešil veliki zvezdnik Maribora, ...

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 28.04.2023 22:40:49

Slovenija v Franciji na prvi tekmi tesno izgubila

Slovenska hokejska reprezentanca je danes v Parizu odigrala šesto pripravljalno tekmo pred majskim svetovnim prvenstvom elitne skupine v Rigi. S Francijo je izgubila s 3:4 (1:2, 1:1, 1:1). Tekmeca bosta v Parizu v soboto ob 16.30 igrala še eno tekmo.

Francija - Slovenija 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Cergy – Aren'Ice. 2300 gledalcev. Glavna sodnika: Dehaen in Bliek. Linijska sodnika: Fauvel in Constantineau (vsi Francija).
Strelci: 1:0 Fabre (Treille, 4.), 1:1 Čimžar (Pance, Tomaževič, 14.), 2:1 Guebey (Claireaux, Gallet, 18.), 3:1 Leclerc (Bozon, Texier, 27., PP2), 3:2 Verlič (Štebih, Jeglič, 39.), 4:2 Dube (Valier, 42.), 4:3 Urbas (Jeglič, Verlič, 52.),
Kazenske minute: Francija 4, Slovenija 10.

S tekmama v Franciji se pripravljalno obdobje in testni dvoboji prevešajo v drugo polovico. Pri Hokejski zvezi Slovenije so namreč pred letošnjim največjim izzivom pripravili obsežen program priprav, hokejisti so jih uradno začeli že prve dni aprila, ter dodala še deset prijateljskih tekem.

Sobotni drugi dvoboj s Francozi bo sedma tekma v pripravah, naslednji teden sledita še dve v Budimpešti z Madžari, pred SP pa bo zadnji test za izbrance Matjaža Kopitarja še Danska v Koebenhavnu.

Danes so Slovenci prikazali borbeno predstavo, izkazal pa se je tudi vratar Luka Gračnar, ki je imel predvsem v prvi tretjini veliko dela, Francozi pa so ga premagali dvakrat. A Slovenci so z zadetkom Tadeja Čimžarja, ki je plošček preusmeril v gol po strelu Žige Panceta, prišli do minimalnega zaostanka.

Podoben je bil scenarij v nadaljevanju. Domači so narekovali ritem in v drugi tretjini v trenutkih, ko so imeli na ledu dva igralca več, sekundo pred koncem prve slovenske kazni povišali vodstvo. Slovenci pa so se še enkrat vrnili, za znižanje na 2:3 je zadel Miha Verlič.

Tudi v zadnji tretjini so sprva bolje začeli domači in povedli s 4:2. A se je Slovenija še enkrat približala, Jan Urbas je v 52. minuti zadel za 3:4. V zadnji minuti so gostje poskušali še brez vratarja, a je ostalo pri tesni francoski zmagi.

Zadnji domači tekmi prejšnji teden na Bledu z Italijo je Slovenija dobila s 4:1 in 4:2, pred tem pa je v Mariboru dvakrat igrala s Poljsko. Ti tekmi sta se končali šele po kazenskih strelih. Prvo so Slovenci dobili s 3:2, drugo izgubili s 3:4. Na prvi pa je v Beljaku Avstrijo premagala s 5:3.

Prva tekma na SP Slovence čaka 13. maja.