Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

bk
0 27.04.2022 12:35:25

SP U-18: Mladi risi do prestižne zmage nad Avstrijci

Vito de Romeo
Z vedno prestižno zmago nad Avstrijci, so mladi slovenski hokejisti zaključili drugi dan svetovnega prvenstva divizije 1B do 18 let v italijanskem Asiagu, kjer se bodo jutri pomerili z Ukrajinci.

Avstrija – Slovenija 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)
Asiago – Pala Odegar. 86 gledalcev. Sodniki: Cregut (Francija)), Basso (Italija) in Schlegel (Švica).
Strelca: 0:1 Mak. Perčič (Crnkič, Mahmutović, 3.), 0:2 Lesničar (Smolnikar, Langus, 20.), 0:3 Langus (25., SH1), 1:3 Rupnik (Reinbacher, Dobing, 25., PP1), 1:4 Crnkič (Lesničar, Langus, 28., PP1).
Kazenske minute: Avstrija 12 + 25 (Auer), Slovenija 12

SLOVENIJA: Zupančič (60:00), Kavčič; Mak. Perčič, Pratneker Hatič, Beričič, Lesničar, Langus; Šlibar, Podrekar, Črepinšek, Šiftar, Pazlar; Smolnikar, Rep, Crnkič, Sitar, Mahmutović; Bohinc, Ma. Pečič, Špari Leben, Žeželj, Fingušt. Selektor: Jaka Adlešič

hokej u18 slovenija avstrija 22

Slovenci, ki so prvi obračun na SP z Madžari izgubili z 0:3, so 24 ur kasneje pokazali, da jih ta poraz ni prav nič potrl.

Spored tekem Slovenije
Jutri ob 19.30: Ukrajina – Slovenija
V petek ob 19.30: Italija – Slovenija
Nedelja, 1. maj, ob 16. uri: Slovenija – Poljska

Četa Jaka Adlešiča je sijajno začela dvoboj s severnimi sosedi, Maks Perčič je v 3. minuti po protinapadu s strelom pod prečko dosegel sploh prvi gol za Slovenijo na turnirju. Izredno pomemben gol so nato mladi risi dosegli v zadnji sekundi tretjine, ko je pred golom dobro meril Tjaš Lesničar.

Drugo tretjino so Slovenci začeli z zaporednima kaznima, a kljub temu povedli na 3:0. Kapetan Nace Langus je prestregel plošček, potem pa iz težkega položaja, močno oviran preigral avstrijskega vratarja za +3. Avstrijci so sicer nato izkoristili igralca več, a to je v 28. minuti uspelo tudi risom, Mai Crnkič je z vztrajnostjo plošček zbezal v avstrijsko mrežo in takrat postavil končni izid.

Jakob Zupančič je bil v golu znova odličen, srečanje je končal s 25 obrambami.

Slovenski vratar bo jutri gotovo spet na veliki preizkušnji, ko se bodo naši mladeniči pomerili z Ukrajinci, ki so doslej prepričljivo premagali Poljake in domačine, Italijane.

Vsi izidi: Poljska – Ukrajina 1:4, Slovenija – Madžarska 0:3, Italija – Avstrija 2:1, Madžarska – Poljska 5:2, Avstrija – Slovenija 1:4, Ukrajina – Italija 6:3; vrstni red: 1. Ukrajina 6 točk, 2. Madžarska 6, 3. Slovenija 3, 4. Italija 3, 5. Avstrija 0, 6. Poljska 0.