Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

Poroka na prvi pogled: Katja za kratek čas ...

bk
0 25.04.2022 19:12:34

Reprezentanca U-18 na SP: Za uvod poraz z Madžari

Vito de Romeo
Naša hokejska reprezentanca do 18 let je po dveh letih odpovedi danes odigrala prvo tekmo na svetovnem prvenstvu divizije 1B, ki bo ta teden potekalo v Asiagu.

Slovenija – Madžarska 0: 3 (0:0, 0:1, 0:2)
Asiago – Pala Odegar. 110 gledalcev. Sodniki: Kaya (Turčija), Basso (Italija) in Thomann (Finska).
Strelca: 0:1 Alapi (Balasits, 26.), 0:2 Horvath (Farkas, Bajko, 50.), 0:3 Alapi (Weidemann, Bajko, 60., EN).
Kazenske minute: Slovenija 2, Madžarska 4.

SLOVENIJA: Zupančič (57:28), Kavčič; Mak. Perčič, Pratneker Hatič, Beričič, Lesničar, Langus; Šlibar, Podrekar, Črepinšek, Šiftar, Pazlar; Smolnikar, Rep, Crnkič, Sitar, Mahmutović; Bohinc, Špari Leben, Žeželj, Fingušt, Ma. Pečič. Selektor: Jaka Adlešič

Četa Jaka Adlešiča se je najprej pomerila z Madžarsko, eno od največjih favoritinj za preboj na višjo raven, kar je tudi dokazala, Slovenci so ji morali priznati poraz z 0:3.

hokej zupancic slovenija madžarska u18 22

Najboljši Slovenec je bil tokrat vratar Jakob Zupančič, sicer sin Nika Zupančiča. Ta je mlade rise dolgo časa držal v igri za zmago, proti močnim in spretnim Madžarom se je izkazal z več sijajnimi obrambami, a ko je slovenska obramba naredila prvo grobo napako – branilec je izgubil plošček pri izhodu iz tretjine –, te tudi Zupančič malo pred sredino tekme ni uspel popraviti.

Spored tekem Slovenije
Torek ob 16. uri: Avstrija – Slovenija
Četrtek, 28. april ob 19.30: Ukrajina – Slovenija
Petek, 29. april ob 19.30: Italija – Slovenija
Nedelja, 1. maj ob 16. uri: Slovenija – Poljska

Slovenci so bili na trenutke v podrejenem položaju, vendar pa so si sami ustvarili tudi številne priložnosti, a kaj, ko so tudi samostojni prodori ostali neizkoriščeni, številni dobri poskusi pa so povsem zgrešili cilj.

V tretji tretjini so Adlešičevi varovanci igrali najboljše, a v 50. minuti drugi zadetek prejeli po manjši paniki v tretjini in preusmerjenem ploščku pred golom, Madžari pa so nato zmago potrdili z zadetkom v nebranjeno mrežo.

Jutri sredi popoldneva naše hokejiste čaka derbi s severnimi sosedi, ob Madžarih največjimi favoriti za uvrstitev v divizijo 1A.