Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Delovna akcija: Mojster Matjaž srečen v objemu ...

0 12.12.2019 17:43:37

Visok poraz Slovenije v Minsku

vszi
Slovenska hokejska reprezentanca do 20 let je na svetovnem prvenstvu divizije I (skupina A) v Minsku doživela tretji poraz. V tretjem krogu jo je premagala Latvija prepričljivo z 9:1 (5:0, 1:1, 3:0).

Slovenci so v Minsku še vedno brez zmage, potem ko so v prvem krogu izgubili proti Norveški z 2:6, v drugem pa po podaljšku proti Danski z 1:2.

Danes so se pomerili z Latvijo, ki je po prvih dveh krogih kot edina še neporažena ekipa zasedala vrh lestvice, Slovenci so bili s točko po dveh krogih zadnji.

Latvijci so upravičili status favoritov in že v prvi tretjini tekmecem nasuli pet golov. Slovenci so prišli vsaj do častnega zadetka, zanj je poskrbel Žan Primožič v 33. minuti, a so nato tekmeci v zadnjem delu spet stopili na plin in zanesljivo slavili zmago.

Do konca SP Slovence čakata še dve tekmi, na katerih bodo lovili obstanek v tej konkurenci svetovnega hokeja. V petek ob 17.30 se bodo pomerili z domačini Belorusi, zadnji dan SP v nedeljo pa ob 10.30 še z Avstrijci.

Značke: hokej, sp, mladi