49-letnik na stopnišču napadel 50-letnico, jo ...

rudi in marjetka spor Njena.si

Kako in zakaj je počil Marjetkin in Rudijev ...

0 06.04.2018 22:53:37

Naprej Nizozemke, Slovenke pete v Mariboru

Slovenska ženska hokejska reprezentanca je domače svetovno prvenstvo divizije II (skupina A) v Mariboru končala na petem mestu. Slovenke so danes v zadnjem krogu z 2:4 izgubile z Avstralijo. Slovenija ostaja v tem razredu svetovnega hokeja, v višji razred so napredovale Nizozemke, v nižjega pa so izpadle Mehičanke.

Slovenke so že pred zadnjim krogom vedele, da nimajo možnosti za preboj med prve tri. Kljub temu so izbranke selektorja Acija Ferjaniča skušale na zadnji tekmi iztržiti čim več, toda po prvi tretjini je kazalo precej slabo, saj so tekmice v le sedmih minutah zadele štirikrat in si zagotovile visoko prednost.

V drugem delu so Slovenke zaigrale bolje, pa tudi začele zadevati. Vodstvo Avstralije sta ublažili Eva Dukarič in Metka Manfreda, izid 2:4 pa je bil nato tudi končni na tekmi, ki je bila zadnja na SP.

Odločitev o tem, katera ekipa se bo uvrstila na SP divizije I (skupina B) v naslednji sezoni, pa je padla na tekmi pred slovensko. Do takrat še neporaženi Nizozemska in Velika Britanija sta v neposrednem obračunu določali o prvem mestu, precej boljše pa so bile Nizozemke. Zmagale so s 4:0, s peto zmago brez poraza pa so si tudi zagotovile končno prvo mesto. Britanke so bile druge, Korejke pa tretje. V današnji prvi tekmi je Severna Koreja premagala Mehiko s 3:2.

Slovenske hokejistke so na domačem SP doživele štiri poraze (z Nizozemsko z 1:2, s Severno Korejo s 4:5, z Veliko Britanijo z 1:4 in z Avstralijo z 2:4) ter dosegle eno zmago (s 6:0 proti Mehiki).

Domačo ekipo so v Mariboru zastopale vratarki Pia Dukarič in Tjaša Povšnar, branilke Nina Lončar, Nuša Porekar, Maja Bizjak, Metka Manfreda, Patricija Usnik , Mojca Duh, Ana Stražar, napadalke Pia Pren, Urša Pazlar, Eva Dukarič, Sara Confidenti, Irena Kraner, Ana Pršina, Tamara Svetina, Pia Merc, Pija Strniša, Tamara Breznik, Jerca Kenig in Maša Mole.