skrito-v-raju Njena.si

Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

0 02.05.2023 08:43:18

Bitka za reko Hudson odločena! Serijo med New Jerseyem in NY Rangersi dobili ...

Hokejisti New Jersey Devils so v odločilni sedmi tekmi prvega kroga končnice lige NHL doma s 4:0 nadigrali New York Rangers in se prvič po letu 2012 uvrstili v drugi krog vzhodnega dela lige. Naslednji tekmec bo ekipa Carolina Hurricanes.

Vratar Akira Schmid je ohranil svojo mrežo nedotaknjeno in je ubranil vseh 31 strelov gostov, zadeli pa so Michael McLeod, Tomaš Tatar, Erik Haula in Jesper Bratt. Po dve podaji sta vpisala Ondrej Palat in John Marino.

Moskovčana Igorja Šesterkina v vratih Rangersov, ki je ubranil 20 strelov, je ob koncu desete minute druge tretjine prvi premagal McLeod, ko so bili domači na ledu številčno oslabljeni. Palat je pred tem z agresivno obrambo prisilil v napako Chrisa Kreiderja, McLeod pa je uspešno zaključil protinapad.

Tatar je dobrih pet minut pozneje povišal prednost na 2:0, ko mu je pred vrata podal Marino. Preostala gola sta padla v zadnjem delu. Najprej je bil uspešen Haula pet minut in pol pred koncem, dobri dve minuti pozneje je končni izid postavil Bratt, ki je zadel prazno mrežo.